Kylof zůstává v Ostravě

17. dubna 2022 (23:12)

OstatníZpravodajství

V náhledu: Předseda RC Havířov Radomír Kloda předává Slezský kylof kapitánovi týmu Mariánskách Hor Dušanu Kichnerovi

Havířov 17. dubna 2022 – Slezský kylof, trofej, o kterou se hraje po francouzském vzoru, a také po vzoru derby mezi pražskou Slavií a Spartou, mezi Havířovem a Mariánskými Horami, si odvezly Mariánské Hory. Potřetí za sebou získaly trofej, o kterou se z popudu předsedy našeho klubu Radka Klody hraje v soutěžních derby zápasech od roku 2013.

Podle regulí soutěže se o Kylof hraje v posledním utkání mistrovství ČR v daném roce, pokud oba týmy hrají v soutěži stejné úrovně – letos tedy v moravské skupině 1. ligy. Pokud by se týmy nestřetly v soutěži stejné úrovně, o držiteli by mohl rozhodnout zápas v Českém poháru, ale pokud by se týmy v soutěžním utkání nestřetly, o trofej by se nehrálo.

Slovo mají trenéři

Patrik Kovács (Havířov): Soupeři k k vítězství a zisku Kylofu blahopřeji, ale příští rok se budeme snažit získat Kylof zpět k nám, tam, kam patří!

 

 

 

Jaroslav Kaňák (Mariánské Hory): Já jsem dnes tým jen koučoval, zásluhy patří trenéru Robu Vannovi, který tady dnes nemohl být, takže si nebudu přisuzovat zásluhy, které mi nepatří. Ale oproti minulému zápasu s Bystrcí kluci hráli více rukama a nedělali nevynucené chyby. To je tak všechno.

 

 

O Autorovi

Redakce

Další články autora