Kvalifikační proces pro RWC 2023 stanoven

11. června 2020 (01:35)

SvětovéZpravodajství

Dublin 8. června 2020 - Po dosud nejkonkurenceschopnějším a nejoceňovanějším mistrovství světa v ragby v Japonsku je kvalifikační proces navržen tak, aby se stal skutečnou příležitostí pro všechny země a aby do závěrečného turnaje přivedl ty nejlepší světové týmy, praví se v prohlášení World Rugby ke kvalifikačním podmínkám vyhlášeným toto pondělí.

Podle regulí si účast v dalším mistrovství světa zajistí týmy z prvních tří míst základních skupin mistrovství. V Japonsku si účast vybojovaly Jihoafrická republika, Anglie, Nový Zéland, Wales, Japonsko, Francie (rovněž jako hostitel MS), Austrálie, Irsko, Skotsko, Itálie, Argentina a Fidži, zbývajících osm míst bude určeno procesem regionálních a nadregionálních kvalifikací. V listopadu 2022 bude proces zakončen kvalifikačním turnajem čtyř týmů, aby se určila finálová kvalifikace.

Evropa získala dvě přímá místa, která připadnou vítězi a druhému týmu evropského šampionátu sezóny 2022. Třetí tým půjde do závěrečného kvalifikačního turnaje čtyř (Do tohoto turnaje oprav se dostanou třetí týmy evropské a americké kvalifikace, poražený tým Afriky a vítěz kvalifikace poražených týmů kvalifikačních skupin Asie a Oceánie).

Podle stejného systému bude hrát Amerika, Afrika dostane jeden přímý postup a jedno místo v závěrečném turnaji čtyř.

Z Oceánie pojede do Francie vítěz dvouzápasového duelu Tonga-Samoa, který se bude konat v září 2021. Poražený dostane ještě další šanci k přímému postupu v utkání s vítězem asijského šampionátu.

Asie je na tom nejhůř, nemá žádné přímé postupové místo, pokud nepočítáme Japonsko, a musí hrát v kvalifikaci Asie/Pacifik. Znamená to zápas s poraženým ze střetnutí Tonga v. Samoa – vítěz má přímý postup, poražený z tohoto duelu pak půjde do závěrečného turnaje čtyř.

O Autorovi

Redakce

Další články autora