Krocana snědli a vypili říčanští veteráni

30. května 2022 (01:13)

DomácíZpravodajství

V náhledu: Tým Old Boys Říčany s trofejemi za vítězství v Havířovském krocanovi. Foto Josef Koláček

Havířov 28. 5. 2022 – Před osmnácti lety si v prvním ročníku zahráli domácí veteráni proti RC Realspektrum Brno a SK Zlín. Letos – možná proto, že se začíná znovu – se také sešla tři družstva, kromě domácích přijeli Old Boys Vyškova a Říčan. Protože však z Vyškova nepřijelo tolik veteránů, aby mohli vytvořit družstvo, doplnili je domácí hráči a tým dostal honosný název Moravia Barbarians.

Začátek se o více než půlhodinu zpozdil kvůli dohrávanému turnaji mladších žáků, což ale s ohledem na délku veteránských zápasů dvakrát 15 minut příliš nevadilo.

Herní nasazení se samozřejmě nedá porovnávat s hrou mladých, všechno je pomalejší, ale přesto byly k vidění hezké herní kombinace i relativně rychlé úniky. Jako nejsehranější se ukázali říčanští veteráni a zaslouženě vyhráli. Naši domácí veteráni sice skončili poslední… no vlastně na krásném 3. místě. Ale pokud se budou i nadále scházet a zlehka trénovat, určitě se dostanou do lepší kondice pro podzimní vyškovskou Šišku tlačenky i skoro zimního Přeloučského bizona.

Vítězové obdrželi přehršli cen – od první hlavní ceny obřího pečeného krocana po malého krocánka, který by se měl stát novou neputovní cenou pro vyfotografování, přes pohár, který dosud tuto funkci plnil, až po grilovaná kuřátka a plaketu za 1. místo a také druhou hlavní cenu bourbon Wild Turkey 101, jednu z nejkvalitnějších, ne-li vůbec nejkvalitnější, americkou whiskey.

Nepochybujte, že si to při nejdůležitější části turnaje – třetím poločasu – všichni užili. Vítězové se o krocana tradičně podělili s ostatními týmy.

Výsledky jsou ve víkendovém přehledu výsledků RAGBYOVÝ VÍKEND

Fotografie Josefa Koláčka jsou v galerii ZONERAMA

O Autorovi

Redakce

Další články autora