Královna jmenovala Kate, vévodkyni z Cambridge, patronkou RFU

4. února 2022 (00:48)

OstatníZpravodajství

Londýn 3. února 2022 (vybráno z britských medií) – Princ Harry, dosavadní patron Rugby Football Union, se musel poté, co se separoval od britské královské rodiny vzdát i svých čestných funkcí, jednou z nich byl i patronát nad RFU. Z rozhodnutí královny ho nyní nahradí Kate, vévodkyně z Cambridge. Po jmenování patronkou RFU se zúčastnila tréninku s anglickým mužskými i ženským reprezentačním týmem, které se připravují na Six Nations.

Kate oblečena do tréninkové soupravy anglického národního týmu absolvovala s hráči dvě speciální cvičení, které vedl hlavní trenér Eddie Jones.

Vévodkyně uznala, že hráči s ní zacházejí šetrně, a žertovala: "Kéž by to bylo tak snadné." V dalším cvičení se pak učila skórovat kopem na branku.

Během své návštěvy národních týmů jako patronka Kate obdržela tři malé týmové sady pro své děti prince George, princeznu Charlotte a prince Louise.

Patronát nad RFU staví vévodkyni Kate do zajímavé situace, jak známo, její manžel princ William je patronem Welsh Rugby Union. Takže 26. února budeme na Twickenhamu při utkání Anglie – Wales svědky zajímavé situace, každý z manželů bude držet palce jinému týmu.

O Autorovi

Redakce

Další články autora