Konečně začneme hrát

25. května 2020 (22:49)

KlubovéZpravodajství

Havířov 25. 5. 2020 - Po historicky prvním zrušení ragbyové sezóny kvůli virové pandemii se začíná blýskat na časy. Pokud do toho nevstoupí další omezení kvůli zhoršení situace, jako momentálně v okrese Karviná, začíná Morava jednak přátelskými zápasy starších žáků a dorostenců, jednak turnaji mladších žáků. Sportovně technická komise oblasti Morava právě dnes vydala oběžník s termíny turnajů žáků kategorií U8 až U12. Jediným omezením proti normálu je zrušení mlýnů (které ostatně učí nejmladší hráče špatným návykům) a autových vhazování, obojí bude nahrazeno rozehráním kopem (volný kop).

Naše klubové týmy se už začaly připravovat, podle nového trenéra mužů Pavla Indráka bývá na trénincích nebývale mnoho hráčů a muži si otestují svou přípravu v sobotu 13. června ve 14 hodin v Ostravě proti Mariánským Horám.

Připravují se i hráči ostatních kategorií. Kadeti už dokonce sehráli několik utkání v sobotu v Bystrci v nové „odrůdě“ ragby nazvané Xrugby, která se hraje se 7 hráči na hřišti velikosti hřiště pro U12, tedy na šířku hřiště. Hraje s určitými omezeními kontaktů (ruck, maul), ve mlýnech se netlačí, v autových seřazeních se nezvedá, dá se říci, že se hraje podle pravidel U12. Avšak zcela jiné je bodování, pro pokládání jsou v brankovišti dvě zóny, uprostřed brankoviště je patnáctimetrová MAX zóna, ve které je položení ohodnoceno 7 body, po stranách MAX zóny se za položení platí 5 body. V turnaji hrálo našich 5 hráčů ve společenství se Sokolem Mariánské Hory. Bližší informace naše redakce neobdržela.

Některé kluby už hrají zápasy podle původního rozlosování soutěží mládeže, ale jako nesoutěžní utkání. Třeba kadeti Zlína hrají tuto sobotu s Olomoucí, v neděli hrají starší žáci Olomouce s Vyškovem a Dragon se Zlínem.

Mladší žáci pak začínají 6. června turnajem v Bystrci, původně se mělo hrát v Havířově, ale nové ohnisko kovidu v karvinském okrese změnilo plány a tak jsme si museli vyměnit pořadatelství s Bystrcí a turnaj uspořádáme 27. června.

Program zápasů najdete v klubových informacích, rubrice Kalendář zápasů a akcí.

O Autorovi

Redakce

Další články autora