Klubový pel-mel

19. února 2020 (21:56)

KlubovéZpravodajství

Vždy, když se nahromadí drobné události, přičemž jednotlivá malá noticka není pro webové zpravodajství zrovna únosná, rozhodne se redakce pro zveřejnění takových noticek v rubrice pel-mel. Naposledy jsme pel-mel přinesli na starých stránkách v roce 2018. Dnes přinášíme tyto noticky: Vyznamenání Radka Klody * Informci o hráčské schůzi * Trénink mužů a U19 v Albrechticích * Na sezónu se připravují i naše děvčata * V sobotu bude v Havířově trenérské školení

Medaile ČUS pro předsedu

Předseda klubu Ing. Radomír Kloda oslavil ke konci minulého roku pětašedesátiny, v klubu patří ke služebně nejstarším členům. Vynikal už jako žák a celá léta patřil k nejlepším hráčům klubu, v roce 1972 hrál na mistrovství Evropy juniorů. Je dosud nejúspěšnějším trenérem klubu se dvěma mistrovskými tituly v sedmičkách, ziskem Českého poháru a dvou bronzových medailí z mistrovství republiky mužů. Byl dvakrát vyhlášen Trenérem roku ČSRU a od magistrátu města Havířova obdržel v roce 2010 ocenění Zasloužilý pracovník TV a sportu. Z tělovýchovných vyznamenání obdržel Čestné uznání, Čestný odznak ČSTV a nyní mu byla udělena Medaile ČUS: třetí, nejvyšší stupeň vyznamenání udělovaného výkonným výborem České unie sportu. Medaili převzal slavnostně na letošním klubovém plesu.

Hráči debatovali o své budoucnosti

Tradičně nepříliš navštěvované zimní tréninky a blížící se sezóna – první zápas ve 2. lize 2020 nás čeká 22. března doma s pražskými Petrovicemi – donutila předsedu klubu, aby na 7. února svolal hráčskou schůzi k vyjasnění stanovisek a ochoty podstoupit předligovou přípravu. Nemusíme si nic namlouvat, skutečnost je již delší dobu taková, že pro některé hráče začíná příprava na sezónu dokonce až dvěma tréninky v týdnu před prvním utkáním. Důsledky takového přístupu jsme zažili na podzim, když jsme skončili ve 2. lize na posledním místě. Schůzka měla vyjasnit stanoviska a ochotu hráčů, a to i bývalých, zda hrát a zapojit se do přípravy, nebo … Ovšem jaký efekt schůze měla, se ukáže na nejbližších trénincích.

 

Trénink mužů a U19 v Albrechticích

Malé školní hřiště v Albrechticích, které klub čas od času využívá k zimní přípravě, ukázalo hned den po hráčské schůzi, že k nějaké radikální změně v přístupu zatím ještě nedošlo, přípravu na umělce absolvovali naši a ostravští muži a junioři. Ze třicítky trénujících byla téměř polovina našich, bylo jich (mužů i juniorů) přesně čtrnáct.

Děvčata to berou vážně

Na sezónu se připravují i naše děvčata U15 a U17. Je jich sice jen pár, ale přípravu berou vážně a pravidelně jezdí na všechny akce společného týmu Severní Moravy, který vede olomoucký trenér Pavel Navrátil. Zatím poslední akcí byl sraz a miniturnaj v Řepích:

„Mladý team Severní Moravy se 15. února 2020 ve složení dívek z Olomouce a z Havířova zúčastnil turnaje Open 7´s. V plánu měli dívky tři utkání. Holky předvedly skvělou kolektivní hru a dokázaly zvítězit ve všech utkáních. Zaslouženě tak dokázaly ve druhém přípravném turnaji zvítězit a skončit tak na pomyslné 1. příčce. Všechny dívky si zaslouží pochvalu za přístup ke hře a také za perfektní výkon,“ píše se na fcb RC Olomouc.

bdr

V sobotu proběhne trenérské školení

V sobotu 22. února proběhne v Havířově po velmi dlouhé době (naposledy nás školil italský expert Franco Ascantini někdy v polovině osmdesátých let minulého století) školení trenérů k prodloužení licence. Tématem školení, které začíná v 10 hodin teorií v zasedačce v nejhořejším patře haly Slávie, bude sedmičkové ragby. Po obědě pak od 14 hodin proběhnou na hřišti atletického stadionu praktická cvičení na dané téma. Zúčastní se všichni naši trenéři a asistenti, doplní je trenéři i hráči-adepti na trenérskou funkci z Ostravského Sokola. Školení povede manažer rozvoje ČSRU Daniel Beneš.

O Autorovi

Redakce

Další články autora