Junioři začínají ME s Gruzií

1. října 2021 (10:26)

SvětovéZpravodajství

V náhledu: Aréna Kaliningrad, ve které se odehrají finálová utkání o 1. a 3. místo mistrovství Evropy Juniorů U18. (Foto převzato z rugby.ru)

Mistrovství Evropy v ragby U18, na kterém bude startovat i český národní tým, se uskuteční v ruském Kaliningradu v týdnu od neděle 3. do soboty 9. října. Připomeňme, že v Kaliningradu se turnaj konal už v roce 2019 a zvítězil v něm gruzínský národní tým, který ve finále porazil Španělsko 20:10. V zápase o bronzovou medaili podlehlo Rusko Portugalsku 27:38.

Letos bude hrát o mistrovský titul Rusko, Gruzie, Portugalsko, Španělsko, Nizozemsko, Rumunsko, Belgie a Česká republika. Pro naše osmnáctileté ragbisty je to návrat do elitní skupiny po dlouhých letech a vybojovali ho 19. září skvělým vítězstvím nad Švýcarskem 57:14.

 

Foto převzatu z webu rugbyunion.cz

Pokud uvádíme, že se naši mladí ragbisté vracejí do elitní evropské skupiny, je už skoro zapomenuto, že v této skupině hráli v 60. a 70. letech vcelku úspěšně, v roce 1969 skončili na ME ve Španělsku šestí, v roce 1972 dosáhli dosud nejlepšího umístění – byli čtvrtí. Od roku 1996 několik let dokonce hráli na mistrovství světa. V roce 1998 v Toulouse hráli ve skupině s vítězem skupiny Gruzií 6:21 a skončili ve skupině na 3. místě. A právě Gruzie bude prvním soupeřem našich juniorů v Kaliningradu.

Program čtvrtfinále 3. října:

Gruzie - Česká republika 

Rusko - Belgie 

Portugalsko - Nizozemsko 

Španělsko - Rumunsko 

Čtvrtfinále, semifinále a zápasy o 5. a 7. místo budou hostit stadiony „Selma“ a „Lokomotiv“ a zápasy o medaile se budou hrát v Aréně „Kaliningrad.“

O Autorovi

Redakce

Další články autora