Jižní Afrika po šesti měsících půstu oživuje ragby

24. září 2020 (01:31)

SvětovéZpravodajství

Jižní Afrika (podle Jihoafrických medií) - Na rozdíl od Nového Zélandu či Austrálie, kde soutěž Super Rugby proběhla jen mezi „starými známými“ a skončila před měsícem, mistři světa svou variantu Super Rugby začínají až 10. října a rozjedou letní šestnáctitýdenní soutěž. Jihoafrická unie dlouho zvažovala formát soutěže, když franšízu pro Super Rugby mají jen čtyři jihoafrické týmy Bulls, Lions, Sharks a Stormers, ale nakonec to vyřešila šalamounsky, spojila Super Rugby a domácí soutěž Currie Cup, takže se ke čtyřem týmům Super Rugby připojí Pumas, Griquas, Cheetahs. SA Rugby tak zabije dvě mouchy jednou ranou, uspokojí své obchodní partnery, ke kterým má závazky v obou soutěžích.

Na úvod sezóny Super Fan Saturday

 

Ale nejdříve bude tuto sobotu (26. 9.) „Super Fan Saturday“ - zahájení sezóny dvojzápasem na stadionu Loftus Versfeld v Pretorii, kde se Bulls postaví Žralokům a Lvi budou čelit Stormers a po těchto zápasech bude následovat 3. října Springbok Showdown na stadionu Newlands v Kapském Městě. Showdown proti sobě postaví ty nejlepší jihoafrické hvězdy a nadějné talenty v týmech Gold a Green. Proces výběru hráčů má podobu draftu z 93 hráčů a postupně se zúží se sestavy po 25 hráčích. V každém případě už je rozhodnuto o účasti třinácti mistrů světa.

Nejdřív Super Rugby potom Currie Cup

 

Od 10. října do 21. listopadu začne soutěž prvním kolem zápasy Vodacom Super Rugby a pokračovat bude od 28. listopadu do 9. ledna druhým kolem jako Currie Cup. Hrát se bude dvoukolově doma a venku, s ohledem na lichý počet týmů bude mít každý tým dvakrát volno. Semifinále pro čtyři týmy z čela tabulky je na pořadu 16. ledna a finále, ve kterém vítěz obdrží hned dva poháry, je stanoveno na 23. ledna.

Joseph Dweba z Free State Cheetahs pokládá pětku ve finále Currie Cup 2019 proti Golden Lions na Toyota Stadiu v Bloemfonteinu 7. září 2019. Foto: Christiaan Kotze

"Dopad pandemie na sezónu byl mimořádný a museli jsme přijít s mimořádným řešením, abychom mohli dokončit sezónu Super Rugby i soutěž Currie Cup. Věřím, že je to nejlepší řešení pro všechny zúčastněné, věřím, že to bude top-class našeho ragby, a věřím, že soutěž může odkrýt další generaci hvězd pro jihoafrické ragby,“ řekl generální ředitel SA Rugby Jurie Roux.

O Autorovi

Redakce

Další články autora