Je výsledek v Rudě odrazem síly týmu?

10. března 2019 (20:37)

KlubovéZpravodajství

Ruda Śląska 9.3.2019 – sedmadvacet hráčů se kterými se počítá pro základní kádr týmu, nastoupilo do prvního a zároveň posledního přípravného utkání v polské Rudě Śląske, aby hlavnímu koučovi Patriku Kovácsovi ukázalo míru připravenosti na první zápas 2. ligy s pražskou Iuridikou 31. března. V zápase hraném na 4 čtvrtiny se všichni hráči vystřídali a vystřídali se také hráči na klíčových postech. Naši vyhráli rozhodným způsobem, byla to však výhra dokládající dobrou připravenost týmu, nebo byl výsledek ovlivněn kondicí a schopnostmi soupeře?

Gryfy Ruda Śląska – RC Havířov 0:56 (0:22)

Třebaže domácí nastoupili v úvodu první čtvrtiny důrazně a zatlačili naše do obrany, bylo to vše, co zvládli, naši obranu neprolomili. Jen co se naši hráči zorientovali a sestava určená pro první část zápasu sehrála, skončila jak převaha hráčů Rudy, tak jejich pobyt v naší dvadvacítce. Naši převzali osud zápasu do svých rukou a postupně prolamovali obranu soupeře a bodovali.

Také ve druhé čtvrtině utkání byla převaha našeho mužstva zcela jasná a tak jsme v pomyslném poločase vedli 22:0. Nejlépe vyšla třetí čtvrtina, ve které naši položili 4 pětky, ale to ani nebylo tak důležité, důležité bylo, že to byly pětky vyplývající z dobrých kombinací, a nutno dodat, také chaosu v obraně domácích.

Trenér Patrik Kovács byl vcelku spokojen, třebaže viděl i řadu chyb. Třeba ve zbytečných kopech, a podílely se na nich všechny útokovky. Také zpracování míče a přihrávky místy drhly, ale na to, že se hrálo převážně rukama, nebyl počet předhozů nijak vysoký, přestože byl silný vítr a citelné chladno. Důležitý poznatek pro trenéra – soupeř ani jednou neprošel naší obranou, všechny řady bránily aktivně, i když to nebyla obrana, která by zaháněla útočící daleko od čáry zisku, na tak agresivní přístup zatím tým připraven není.

Takže odpověď na úvodní otázku zní: náš tým je připraven slušně, byť neprošel nijak tvrdou zkouškou kondice a odolnosti - v podstatě nikdo nehrál celých 40 minut a domácí na nás nehráli nadmíru důrazně a tvrdě. Standardní situace mužstvo zvládalo bez kiksů, ve mlýnech mělo převahu. Výši konečného skóre zcela jistě zkresluje špatná individuální a chaotická taktická obrana soupeře. Náš tým hrál s důrazem a tahem dopředu, a to je pro první ligové zápasy nadějná informace. Na doladění formy má tým pořad ještě tři týdny.