Je tu 36. ročník Premiership Rugby

17. září 2021 (21:23)

SvětovéZpravodajství

Kdo usedne na tůnu Gallagher Premiership 2021-2022

Lee Westwood, Midlands 17. 9. 2021

Harlekýni byli překvapení minulé sezóny, hráli uvolněně a doširoka a předváděli vzrušující značkové ragby. Dokáží Marcus Smith, Alex Dombrandt a evergreen Danny Care vyburcovat Quins, aby pokračovali tam, kde v minulé sezóně skončili, nebo hráče s číslem 8 a 10 čeká odvod do týmu Anglie a Quins o své hvězdné hráče po kus sezóny ochuzeni?

Jediným klubem, který se přiblížil stylu Harlequins, byli Bristol Bears. A vedení Patem Lamem, kterého obdivuji jako hráče i trenéra, nadále zůstávají skvělým týmem. Jsou týmem, ve kterém funguje kombinace síly roje s rychlými zadními řadami, ve kterých vynikají hráči jako jsou Charles Pitau a Semi Radradra, kteří dokážou „proříznout“ i skvělé obranné linie.

Saracéni jsou zpět v Premiership a budou se snažit usadit pochybovače, když jsou zpět v platovém stropu. Jak moc vliv ragby druhé úrovně oslabil jejich špičku? Předpovídám, že bude že bude velmi těžké porazit je pouhou silou mysli.

Sale Sharks se v uplynulé sezóně pod koučinkem Alexe Sandersona výrazně posunuli a mají v roji odvážné hráče Springboks. Pokud se jim podaří udržet 15 hráčů ve hře po delší dobu, budou skutečnou silou.

Exeter Chiefs byli věčnými korunními princi, nikdy však králi v éře dominance Saracénů, a budou mít obavy, že nebudou moci využít jejich nepřítomnosti, i tím, že Harlekýni se chtějí vyvolat bouři a prodrat se k úspěchu na konci sezóny. Očekávejte silnou vůli tohoto vynikajícího týmu. Luke Cowan-Dickie vypadá jako mlynář národního týmu pro několik příštích let.

Zdá se, že Leicester Tigers míří pod vedením Steva Borthwicka správným směrem. Ve zjevně už bývalé útokovce Anglie George Fordovi je spousta života a v rojnících ocel. Mají křídla na podporu obnovy?

Střed tabulky se zdá být místem pro Northampton Saints, Bath, Wasps a Gloucester. Bude jeden z nich mít výjimečnou sezónu podle vzoru překvapení Harlequins za poslední roky? V tuto chvíli je těžké hledat, kde by se taková inspirace vzala. Tyto týmy mají dobré stránky, ale ne skvělé. Co položí Hasting a Cipriani na stůl?

Hrozba sestupu v sezóně nebude na kluby tlačit, ale kandidáty na pomyslný sestup vidím tři týmy: Worcester Warriors, Newcastle Falcons a London Irish.

O Autorovi

Redakce

Další články autora