Hegemon prověří připravenost na ligu

17. srpna 2021 (00:07)

KlubovéZpravodajství

Tým mužů Akademie Rugby Hegemon Mysłowice sehrál v červenci přípravný zápas s týmem Frogs Varšava, složeným z cizinců-ragbistů  žijících ve Varšavě a prohrál 10:50. Foto fcb Hegemon.

Blízkost Polska už sama o sobě předurčuje historickou orientaci a spolupráci našeho klubu s kluby z nedalekých polských měst, ať už to byli dnes už neexistující Czarni Bytom, Ruda Sląska, Juvenia Kraków, RC Częstochowa nebo Koliber Sosnowiec. Nyní otvíráme novou kapitolu spolupráce s novým klubem Akademií Rugby Hegemon Mysłowice. S ragbisty z Hegemonu se už v roce 2019 seznámili naši mladší žáci na turnaji Minirugby Sei Nazioni ve Vimercate v italské Lombardii a pak na turnaji o Obwarzanek Krakowski v témže roce, ale ani v Itálii, ani v Krakově jsme se přímo s Hegemonem neutkali.

Klub ustavil bývalý hráč Czarnych Bytom Paweł Łętowski, který během své sportovní kariéry prošel dalšími kluby. Hrál sedmičky v dnes už rovněž neexistujícím vysokoškolské sekci ragby AZS AWF Katowice a v Rudě Sląske byl hráčem i místopředsedou klubu. V roce 2016 pak založil v Bytomi ragbyovou akademii Hegemon, ale v roce 2019 Akademie přešla do Myslovic, kde mu radnice nabídla mnohem lepší podmínky pro rozvoj ragby.

„Dnes má Hegemon tým tvořený z 80 procent nezkušenými hráči, kteří ale mají obrovskou chuť hrát patnáctky i sedmičky. Tým je velmi aktivní a systematicky hraje přátelské zápasy s týmy I. a II. ligy. Hegemoni startují v mnoha polských soutěžích (Mistrovství Polska 7, Polská liga ragby 7, Sopot Beach Rugby) jako benjamínek, který sbírá bolestivé, ale potřebné zkušenosti,“ uvedl letos v březnu webu PZR.

Letos v létě přišel do Hegemonu náš dobrý známý a několik let hráč našeho extraligového týmu Marek Odoliński, který naposledy trénoval Juvenii Krakov a kterého na fcb Hegemonu uvítali:

„Kontrolní test s FROGS Warszawa byl nejen skvělým elementem předsezónní přípravy, ale rovněž příležitostí k oficiálnímu debutu bývalého pilíře polské reprezentace a mnohaletého hráče a trenéra Juvenie Krakov Marka Odolinského v barvách Hegemonu. Populární Piraňa se vrací na hřiště, aby svými zkušenostmi a znalostmi hry podpořil budovaný seniorský tým. Od počátku je nezdolným motivátorem, který infikuje všechny hráče svým zaujetím a láskou k ragby. Drahý Marku, vítáme na palubě!“

S Markem je už nějaký čas v kontaktu Markův bývalý spoluhráč z první řady našeho týmu, který v roce 2012 vybojoval v Říčanech titul vicemistra republiky a místopředseda klubu Pavel Indrák, který začal původně domlouvat akci k 55. výročí havířovského ragby pro veterány klubu a pro hráče, kteří se podíleli na zisku stříbrné medaile z roku 2012, ale nakonec se původní záměr troch rozšířil. Hegemon přihlásil své muže do 2. polské ligy a tak se jak našim mužům, tak Hegemonu přišlo docela vhod nápad, že by mohli sehrát v sobotu 21. srpna přípravný zápas a zápas veteránů přesunout na 18. září kdy bude v Havířově turnaj moravské turnajové série mladších žáků. Nabízíme polským partnerům i účast družstev mladších žáků na tomto turnaji.

Utkání s týmem AR Hegemon Mysłowice se hraje v sobotu od 15 hodin už podle poslední celosvětové úpravy pravidel, se kterými se čtenáři mohli seznámit na našich stránkách, a rozhodovat bude jeden z nejlepších rozhodčích České republiky a vítěz ankety Rozhodčí roku 2017 a 2019 Jara Bednařík.

O Autorovi

Redakce

Další články autora