Havířov Lucembursko neuvidí

24. března 2023 (01:13)

DomácíZpravodajství

V náhledu: Snímek z posledního utkání s Lucemburskem v Lucemburku 7. května 2017, ve kterém český národní tým zvítězil 33:3

Havířov 23. března 2023 (man) - Marně se havířovská ragbyová komunita a fanoušci ragby – a nejen oni těšili – že uvidí mezistátní zápas Conference 1 North mistrovstí Evropy s Lucemburskem, vždyť tolik příležitostí navštívit nějaký mezinárodní sportovní podnik v Havířově zase není. Ale neuvidí, Lucembursko nepřijede. Na důvody jsme se zeptali koordinátora akce za náš klub Pavla Indráka, který přípravu v Havířově zajišťoval už od podzimu.

Co se stalo, Pavle?

Těžko se mi to říká. V životě by mě to nenapadlo, když jsem počátkem loňského listopadu začal mezistátní utkání Česko vs Lucembursko připravovat, že se něco takového může přihodit. A po čtyřech měsících příprav se to včera stalo, Lucembursko emailem sdělilo, že nepřijede.

Sdělili důvody?

Prezident Lucemburské ragbyové federace oznámil, že předsednictvo federace s ohledem na omezený rozpočet rozhodlo utkání vzdát a jejich reprezentace do České republiky nepřijede.

Včera, pokud vím, tu byli ředitel ČSRU Pavel Myšák a manažerka akcí Kateřina Frýdlová a projednávali jste přípravu…

Ano, jednali jsme přímo v areálu a pak na sekretariátu klubu. Probíhala poslední kontrola hřiště a zázemí. Kontrolovaly se rozměry hřiště, příjezdové možnosti a parkoviště, vstupy pro diváky, zázemí pro online TV přenos, prostory pro VIP. Samozřejmě se kontroloval i stav zázemí, jednak šatny pro hráče a rozhodčí, ale také další vnitřní prostory pro organizační výbor, komisaře a delegáta evropské federace Rugby Europe. Řešily se i bezpečnostní otázky.

Domlouvali jsme poslední detaily k přípravě utkání, když dorazil email z Lucemburska. Ředitel ČSRU ještě včera oslovil zástupce Maďarské unie s dotazem na možnost předehrát utkání plánované na podzim 22. dubna v Havířově. Bohužel dnes ráno dostal odpověď, že to ze strany Maďarska není možné, že počítají s podzimním termínem. Přesné datum ještě není stanoveno, ale již dnes jsem požádal ČSRU o uspořádání tohoto utkání v Havířově jako náhradu za Lucembursko. Předběžně mi to bylo přislíbeno, ale dneska je to pro mě osobně slabá náplast na vynaloženou práci všech, kteří se na přípravě podíleli.

Podle přípravy na předchozí mezistátní utkání s Chorvatskem před sedmi lety, která obsahovala přes 70 úkolů, to musela být fůra práce…

To také byla! Musím moc poděkovat za pomoc při přípravě všem, kteří se na ní podíleli. Od vedení města Havířov a Správy sportovních a rekreačních zařízení města, až po kolegy z klubu. Teď se musely zrušit všechny služby, které jsem měl domluvené: záchranka, bezpečnostní agentura, WC, mobilní ploty, mobilní tribuna, půjčení stanů, půjčení VIP vybavení, catering pro 130 lidí atd.

Jako malá náplast může být, že mi dnes volal ředitel ČSRU a říkal, že velmi oceňuje mít vše tak připravené pro takové utkání. A dále mi potvrdil, že by Havířov skutečně mohl pořádat podzimní utkání mezi Českem a Maďarskem, které se má hrát v Praze. Ale samozřejmě to ještě není oficiální, to musí schválit výkonný výbor ČSRU, takže to není nic stoprocentního.


 

Dear all ,

We regret to inform you that due to budget restrictions the board of the Luxembourg Rugby Federation has voted.

It has been decided not to send our national team to play in the Czech Republic.

I hope that our decision will be accepted, understood and will not prejudice the steps taken by you.

On behalf of the Luxembourg Rugby Federation, I would like to apologise for all the inconveniences and I hope that this crisis situation will only be temporary.

Beste Grüße 

Mat beschte Gréiss | Salutations distinguées | Kind regards

Jean-François BOULOT
Président

Fédération Luxembourgeoise de Rugby (FLR)
BP1965 Luxembourg-Gare, L-1019 Luxembourg

O Autorovi

Redakce

Další články autora