Hanka se připravuje na ME 2022

14. října 2021 (13:04)

KlubovéZpravodajství

V náhledu: Všestranná Hanka Hubincová s diplomem a trofejemi za 3. místo ze soutěže TFA Moravskoslezského kraje Mladý železný hasič. Foto Pavlína Hubincová

Jak informoval portál ČSRU rugbyunion.cz, proběhlo o víkendu soustředění dívek U18. Mezi osmnácti hráčkami výběru pro ME 2022 byla i naše Hanka Hubincová. Po Nele Veselé, která reprezentovala v sedmičkovém týmu ČR v letech 2011 a 2012, Dominice Dohnalové – hrála test mač české patnáctkové reprezentace proti Švýcarsku v roce 2013 a Karolině Filsákové, ta sice reprezentuje dodnes, je znovu v nominaci národního týmu pro zápas Rugby XV ME Trophy proti Švédsku 30. října, ale už je členkou RK Petrovice. Ovšem za českou patnáctkovou reprezentaci hrála už v letech 2013 až 2015, kdy ještě byla členkou našeho klubu. Pro úplnost doplňme, že v širším výběru dívčího týmu ČR U16 máme Annu Kubikovou a Ivanu Plintovou.

O víkendu proběhlo soustředění reprezentace dívek U18. Zázemí tentokrát tým našel ve Sporthotelu v Ústí nad Orlicí a na přilehlých sportovištích. Z 18 hráček vybraných pro přípravu na ME 2022 se omluvily dvě hráčky. Dalších 16 hráček se v pátek před polednem sešlo a poctivě pracovalo celý víkend.

Soustředění bylo zaměřeno na práci útoku před obranou a v obraně. V obranné hře pak na zisk balonu po skládce. Neodmyslitelnou součástí programu byla kondiční příprava. Vzhledem k nabitému programu nemohla chybět regenerace.

Další společné soustředění hráčky čeká na konci října.

K článku z webových stránek unie dodáváme, že mezi šestnáctkou dívek v Ústí nad Orlicí byla i Hanka Hubincová.

Hanka je úspěšná také v hasičském sportu

Hanka Hubincová je naprostý sportovní fenomén, za krátkou dobu, po kterou se věnuje ragby, zvládla hru natolik a projevila takové zaujetí, že si brzy svými výkony a herní dravostí vynutila pozornost trenérů. Trenér Severní Moravy Pavel Navrátil ji velmi brzy postavil do čela dívčího týmu U17 jako kapitánku, koncem června už byla zařazena do národního týmu U18 pro turnaj Olympijských nadějí v Lodži, který česká děvčata suverénně vyhrála, když v semifinále porazila Německo 48:0 a ve finále Polsko 45:0.

Ale studentka z Orlové, která každý týden dojíždí na tréninky do Olomouce – dnes už hraje za ženský tým Severní Moravy – není výjimečná jen v ragby. Vlastně k ragby přišla ze Sboru dobrovolných hasičů z Orlové-Poruby, ve kterém se věnuje i soutěžím v hasičském sportu.

Reprezentovala SDH Orlová-Poruba v soutěži Mladý železný hasič. Krajská soutěž Moravskoslezského kraje měla 4 kola – to poslední 25. září v Soběšovicích na hřišti, kde jsme v časech bez hřiště odehráli několik zápasů – a Hanka obsadila 3. místo. Soutěž je modifikací Toughest Firefighter Alive (nejtvrdší hasič přežije) pro hasičskou mládež a má disciplíny: hammer box (údery palicí), kladina, roztažení hadicového vedení, tunel, motání hadice, výšlap na schod, běh pneumatikami, přeskok překážky, přetažení figuríny, přesun pneumatiky.

Jak to vůbec vypadá: závodník běží s imitací dýchacího přístroje na zádech, což je batoh se dvěma vodou naplněnými dvoulitrovými PET lahvemi, a na trase musí:

• rozvinout hadicové vedení za určitých podmínek, při jejichž nedodržení se strhává 10 vteřin, ty se ostatně strhávají za každou chybu v předepsaném provedení cviku,

• 40 krát udeřit palicí do hammer boxu,

• proběhnout 10 pneumatikami,

• smotat hadici a odložit ji na podložku,

• 20 x vystoupat na schod 50 cm vysoký, vždy musí být obě nohy nahoře na schodu i dole pod schodem,

• překonat 150 cm vysokou překážku,

• přeběhnout kladinu bez pádu před čarou seskoku,

• přetáhnout figurínu z jednoho místa na druhé.

Hance přejeme mnoho úspěchů v obou sportech.

O Autorovi

Redakce

Další články autora