Hanka hrála za Severní Moravu

3. července 2020 (15:26)

DomácíZpravodajství

Doby, kdy ženy RC Havířov patřily k lepšímu republikovému průměru, jsou pryč, ale ženské ragby v klubu nezaniklo, pomyslnou štafetu převzala děvčata žákovského a dorosteneckého věku, která snad časem obnoví ženský tým. Zatím jsou pod křídly olomouckých Orlic a olomouckých trenérů a hrají ve společenství Severní Morava spolu s dívkami Olomouce a Mariánských Hor.

Nejnadějnější, ale také nejobětavější z našich dívek, je Hanka Hubincová z Orlové, která dokonce dojíždí do Olomouce na tréninky s olomouckými ženami, zúčastňuje se všech soustředění a srazů a hraje pravidelně ve všech turnajích dívek U17. Její pozoruhodná „zažranost“ do ragby a její herní výkony už jí vynesly nominaci do české reprezentace.

Poslední akcí, které se dívky Severní Moravy zúčastnily, byl vložený turnaj dívek U17 při sedmičkovém mistrovství ČR mužů na pražské Markétě. Přečtěte si report kouče výběru Severní Moravy a kouče olomouckých žen Pavla Navrátila:

3. místo je úspěchem výběru Severní Moravy

Foto Martin Flousek - převzato z webu ČSRU

(Pavel Navrátil) - K prvnímu utkání nastoupily dívky sebevědomě proti "Tygřicím" z jižní Moravy, současně druhému nejlepšímu týmu v ČR. Děvčata Jižní Moravu na začátku trochu podcenily a po zbytek zápasu rozdíl doháněly. Ve velkém horku odehrály kvalitní utkání, ve kterém podlehly těsně 15:20.

Druhý zápas začal podobně jako první. V prvním poločase byly naše dívky lepší dopředu, ale kvůli nedostatkům v individuální technice a špatné individuální obraně jedné na jednu poločas prohrály 5:15. Ve druhém poločase zlepšily obranu a třemi akcemi dotahovaly a současně otáčely zápas. V poslední akci zápasu, která vyplynula ze zvýšené aktivity dívek, udělaly soupeřky z Babic chybu, kterou využila Orlice Julie, a naše děvčata zaslouženě zvítězila 25:20.

Poslední zápas dívkám vůbec nevyšel. S Tatrou Smíchov holky hezky skládaly, bránily, ale na tah dopředu už jim na rozpálené umělé trávě nezbyly žádné síly. Na konec zápasu severomoravské dívky přece jen dokázaly skórovat po krásné kombinaci ve středu hřiště. Akce s týmovou podporou skončila až v brankovišti a upravila koncový stav utkání na 5:45.

Hrálo se XRugby 5 na 5. Každý tým odehrál tři utkání 2x 5 minut.