Halloween nás nevystrašil, příšery nebyly tak strašné

3. listopadu 2022 (17:57)

Kroužek rugbyZpravodajství

Držíme krok se světem, tedy tím anglosaským, a už máme za sebou první halloween. Co k halloweenu podotýká všeznalá wikipedie: „Původně keltský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých. Svátek se zachoval především v anglosaských zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku a Austrálii. Název vznikl zkrácením anglického „All Hallows' Eve“, tedy „Předvečer Všech svatých“.

A dále wikipedie uvádí:

„Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo něco provedu - v Americe typické pomalovávání automobilů, dveří, zubní pasta na dveřích...) a „koledují“ o sladkosti. Tradičními znaky Halloweenu jsou vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, zvané jack-o´-lantern, dále čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery, kostlivci, sovy, výři atd. Typickými barvami jsou oranžová a černá, oranžová symbolizuje podzim a černá temnotu a smrt.“ Tedy nic veselého, ale třeba balady Karla Jaromíra Erbena také nejsou zrovna nějaká slast.

Co předvedli naši kluci – a jedno děvče – z kroužku, se můžete podívat ve foto galérii ZONERAMA. Asi nejroztomilejší byl malý pavouček křižáček a nehrůzyplnější kostlivec. Sladkosti si děti vykoledovaly a jediné děvče dostalo navíc cenu za kostým, kluci se s rozhodnutím poroty nehádali.

O Autorovi

Redakce

Další články autora