Francie začíná v pátek

2. září 2020 (00:51)

Zpravodajství

V pátek začíná ve Francii zápasy Montpellier v. Pau a Stade Français v. Bordeau-Bègles 24. ročník nejvyšší francouzské soutěže Top 14 počítáno od začátku profesionální éry, ale všechny frustruje situace způsobená pandemii covidu-19. Ta způsobuje nejen nejistotu, zda se vůbec zápasy odehrají, ale způsobuje i bolení hlavy majitelům klubů, kteří zvažují, zda nezamknou a nedají klíč pod rohožku, jak trefně řekl jeden z nich. Naštvaní jsou i diváci, hlavně vlastníci permanentek, kvůli omezení počtu diváků.

Kluby mají hlavně obavy z krachu, protože stát finančně nepřispěje a příjmy z prodeje vstupenek nebudou vysoké, protože maximální povolená kvóta diváků je pouhých 5 tisíc, a není tajemstvím, že profesionální kluby ve Francii prodělávaly i bez kovidu. 

Prezidenti Top 14 a Pro D2 už z toho šedivějí. Třeba prezident Stade Toulousain Didier Lacroix počítal s obratem více než jeden milion eur při čtvrtfinále Poháru mistrů (Champions Cup, pozn. red.) 20. září proti Ulsteru, a výnosem 300 000 eur na zápas Top 14, jenže vláda stanovila nízký limit počtu diváků. "Nejvíc mě znepokojuje, že se partneři a předplatitelé na nás rozčilují. Jsme subjektem zábavy a přitom vyvoláváme frustraci,“ uvedl v rozhovoru pro portál France Bleu Occitanie.  

Víkendový program Top 14

Pátek 4. září    Neděle 6. září
Montpellier – Pau   Brive – Bayonne
Stade Français – Bordeau-Bègles   Clermont – Stade Toulousain
Sobota 5.září    
La Rochelle – Toulon    
Agen – Castres    
Lyon – Racing Paříž    

 

Stade Français – Bordeau-Bègles odloženo

Nejčerstvější zpráva z Francie říká, že po vlně kontaminace na Stade Français v srpnu, rozhodla NRL (National Rugby League) odložit zápas Pařížanů s Union Bordeau-Bègles, zápas by se mohl hrát o víkendu 26.-27. září.
Nicméně záležitost SF bude přezkoumána, neboť vedení NRL rozhodlo postoupit záležitost disciplinární komisi. Chce zjistit, zda klub Stade Français dodržel stanovené zdravotní protokoly včetně izolace a tréninku individuálního nebo v malých skupinách a zda po prvních zjištěných případech pařížský klub nepřekročil uvedený zdravotní protokol.
Pokud Bordeaux-Bègles nevyhraje svůj čtvrtfinálový zápas European Challenge Cup, bude se zápas konat o víkendu 26.-27. září, kdy se hrají semifinálové zápasy evropských pohárů. Pokud Bordeaux-Bègles postoupí do semifinále, zápas se bude konat v jiném termínu, který bude stanoven později.

O Autorovi

Redakce

Další články autora