Extraligu zaskočil sníh

5. března 2022 (04:02)

DomácíZpravodajství

V náhledu: Finále extraligy 2021 mezi RC Mountfield Říčany a JIMI RC Vyškov. Foto Petr Skála

Jak se s příznačnou škodolibostí většina republiky usmívá problémům s nefungující pražskou dopravou, když Prahu pokryjí dva centimetry sněhu, je odvolání dnešních dvou ligových zápasů nezbytností, pokud mají kluby jaro dohrát na slušných terénech. V Havířově dobře víme, jaké problémy takové zdevastované hřiště představuje. Po deštivých Havířovských slavnostech v roce 2019 jsme deset měsíců čekali na obnovu trávníku. Původně plánované setkání všech týmů a sehrání všech zápasů 1. kola na Markétě muselo být zrušeno, protože hrací plocha neodpovídá požadavkům World Rugby na hrací plochu s umělým trávníkem pro ragby. Hřiště nemá potřebný certifikát a majitel stadionu nepovoluje užívání pro soutěžní utkání neboť hrací plocha je v reklamaci.

Extraliga se dnes rozběhne s omezením, rozhodně se nebudou hrát pražská derby, to už rozhodla sportovně technická komise, která vyhověla žádostem Tatra Smíchov a Sparty o odložení utkání a vydala oběžník tohoto znění:

STK ČSRU rozhodla o odložení dvou utkání 1. kola Extraligy Ragby XV z důvodu dnešního zhoršení klimatické situace v Praze a nemožnosti přesunutí těchto utkání dle původního záměru ČSRU na národní stadion Markéta. Bohužel na stadionu Markéta nejsou momentálně soutěžní utkání povolena majitelem areálu z důvodu reklamace hrací plochy. Odložená utkání: - utkání číslo 3. RC Tatra Smíchov vs RC Slavia Praha - utkání číslo 4. RC Sparta Praha vs RC Praga Praha

Hrát se bude – pokud ještě nedojde k jeho zrušení kvůli nezpůsobilému terénu, nepochybně i Říčanech leží na hřišti sníh – zápas Říčan s Přeloučí. Ale Říčany od počátku zápas plánovaly na své záložní hřiště, takže tam by musel zápas odvolat až rozhodčí Jara Bednařík podle situace před utkáním. Ve Vyškově se jistě hrát bude, podle portálu pocasi.seznam.cz/vyskov je Vyškov bez sněhu. A bude to nejzajímavější zápas úvodního kola, třebaže se Dragonu v loňské podzimní extralize příliš nedařilo, přineslo zářijové derby v Brně docela vyrovnaný zápas s poměrně těsnou porážkou Dragonu 14:22.

Připomeňme, že Říčany obhajují titul, který získaly 28. října právě v utkání s Vyškovem 26:12 (16:0) ve finále extraligy. Oba týmy zřejmě budou favority i letošní, a nutno dodat nepříliš spravedlivé jednokolové soutěže. Ovšem ambice na titul mají i další týmy, zatímco třeba Přelouč uspokojí, když neskončí bez výhry a s nulou v tabulce, jak se jí to povedlo v loňském ročníku.

Program 1. kola extraligy

5. 3. 14:00 RC Mountfield Říčany - RC Přelouč J. Bednařík
5. 3. 14:00 JIMI RC Vyškov - RC Dragon Brno Mendes
5. 3.   RC Tatra Smíchov - RC Slavia Praha ODLOŽENO
5. 3.   RC Sparta Praha - RC Praga Praha ODLOŽENO

O Autorovi

Redakce

Další články autora