Evropské hry 2023: V předběžném programu i ragbyové sedmičky

19. září 2020 (12:43)

SvětovéZpravodajství

Foto v náhledu: zástupci národních olympijských výborů jednali o programu Evropských her 2023 v sídle Italského olympijského výboru (CONI)

Skoky na lyžích, závody horských kol a ragbyové sedmičky byly zahrnuty do předběžného seznamu 23 sportů pro Evropské hry v Krakowě v regionu Malopolska, ale konečná jednání by teprve měla proběhnout s mezinárodními federacemi.

Předběžný seznam sportů byl dohodnut na sklonku minulého týdne na setkání evropských olympijských výborů (EOC) a polské delegace v sídle italského národního olympijského výboru (CONI) v Římě.

Polská ministryně sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk na setkání předložila návrh sportů, sestavený Polským olympijským výborem, městem Krakov a zástupci Malopolského regionu, které by mohly být zařazeny do programu her.

Předběžný seznam zahrnuje: lukostřelbu, synchronizované plavání, badminton, 3x3 basketbal, plážovou házenou, kanoistiku na divoké vodě (slalom a sjezd), silniční cyklistiku, závody horských kol, šerm, gymnastiku, judo, karate, moderní pětiboj, breakdance, horský běh, ragbyové sedmičky, střelbu, letní skoky na lyžích, horolezectví, stolní tenis, triatlon, volejbal, plážový volejbal a vzpírání.

O zařazení sportů z předběžného seznamu se bude jednat s každou z evropských a mezinárodních federací, přičemž EOC uvedla, že klíčovou součástí výběrových kritérií je, zda tyto sporty využijí evropské hry jako své kontinentální mistrovství nebo jako kvalifikaci na pařížské olympijské hry 2024.


Ovšem ne všichni oceňují, že se regionu dostalo šance hry pořádat, část obyvatel regionu a zvláště Krakova protestují, bojí se vysokých nákladů na vybudování potřebných sportovišť. V Krakově už dokonce proběhla demonstrace a demonstranti se dožadovali, aby peníze, které budou muset být vynaloženy na vybudování infrastruktur pro sport, byly raději vloženy do zlepšení městské dopravy.

O Autorovi

Redakce

Další články autora