Do Itálie na Minirugby6Nations

19. února 2019 (23:23)

KlubovéZpravodajství

Po osmi letech, kdy klub neuskutečnil žádné větší turné do zahraničí pro mládež, nepočítáme-li každoroční zájezdy na turnaje do Krakova nebo do Sosnovce, letos využil pozvání klubu Rugby z lombardského města Vimercate na turnaj pro mladší žáky Minirugby6Nations. Pirati z Vimercate začínali malým turnajem někdy před 10 lety pro italské kluby, pak získali první zahraniční kluby a v roce 2014 uspořádali turnaj s názvem Pirate of 3 Nations a už za další dva roky mohli turnaj pojmenovat dnešním názvem.

Z České republiky už turnaj velmi úspěšně absolvovali mladší žáci Tatry Smíchov a ani letos nebudou naši žáci sami, spolu s námi do Vimercate přijedou i žáci Dragonu Brno a pražské Sparty.

V Itálii naši žáci poznají na vlastní kůži i jeden z prvků ragbyové kultury – třetí poločas ve společnosti nových přátel a pravděpodobně získají i nové kontakty. Třeba s žáky Hegemon Akademie Rugby z blízké Bytomi, kteří jedou na turnaj už podruhé.

Do Vimercate posíláme družstvo do 12 let a soupiska hráčů pro letecký zájezd je stále ještě otevřená, rodiče své děti stále ještě mohou přihlásit. Protože linka Ostrava – Milán/Bergamo společnosti Ryanair podle všeho posledním březnem končí, naši žáci do Bergama poletí z Krakova.

ČESKA REPUBLIKA PIRATE

15.února se na facebooku Pirátů objevil tento článek:

I pirati non si arrendono mai

Come fai a insegnare il rugby se nella tua nazione lo sport più diffuso è il calcio? Se poi lo insegni a Havířov - City in un paese della Repubblica Ceca è ancora più difficile. Perché fare fatica? Perché impegnarsi? Il rugby ha nell'impegno un obiettivo educativo. Per raggiungere la meta, bisogna impegnarsi. Bisogna aiutare i propri compagni di squadra. I ragazzi che giocano nei Pirati devono imparare l'importanza del sacrificio. E' quell'energia che ti serve quando giochi, quando devi raggiungere un obiettivo. Come nella vita. Il 4 maggio avremo l'onore di incontrare il Rugby Club Havířov che percorrerà 1150 km per raggiungere Vimercate e far giocare i suoi ragazzi. Fare rugby significa imparare. Havirov è la terza squadra della Repubblica Ceca che viene al nostro torneo. Abbiamo incontrato lo Sparta di Praga e i Dragon da Brno due società fantastiche. A maggio aspettiamo nuovi amici per divertirci insieme e ascoltare la loro esperienza di rugby. A presto Havirov e non arrendetevi mai.

Piráti se nikdy nevzdávají

Jak se můžete naučit ragby, když je ve vaší zemi nejrozšířenějším sportem fotbal? Pokud se to učíte v Havířově v České republice, je to ještě těžší. Proč je to obtížné? Proč se angažovat? Ragby má výchovné cíle. A chceš-li cíle dosáhnout, musíš se pro to obětovat. Musíš pomoct svým spoluhráčům. Kluci, co hrají u Pirátů, musí pochopit význam oběti. Potřebuješ k tomu stejnou energii jako ke hře. Je to stejné, jako v životě.

4. května budeme mít tu čest setkat se s kluky RC Havířov, kteří pojedou 1150 kilometrů do Vimercate, aby si zahráli v turnaji. Hrát ragby znamená učit se. Havířov je třetí tým České republiky, který přijíždí na náš turnaj. Uvítáme Spartu z Prahy a Dragon z Brna, dva úžasné kluby. V květnu očekáváme nové přátele, budeme se spolu bavit a poslechneme si jejich zkušenosti s ragby. Brzy se uvidíme s Havířovem a nikdy se nevzdáme.

O Autorovi

Redakce

Další články autora