Dětský den, Den veteránů, Den ragby

31. května 2023 (22:14)

KlubovéZpravodajství

V náhledu: místo turnaje veteránů o Havířovského krocana se hrálo utkání veteránů s mladíky z ligového týmu

Havířov 27. květen 2023 (foto KG) – Byla to sobota, do které se podle plánu měl vejít žákovský turnaj, Den dětí a hrátky okolo a také turnaj veteránů. Turnaj mladších žáků proběhl až na zranění jednoho kluka a jednoho děvčete bez větších zádrhelů. Jediný zádrhel, jak se soudilo, měla být souběžně probíhající výstava techniky Havířovských technických služeb na odstavné ploše - parkovišti mezi hřištěm a sportovní halou. Jednak autobusy a auta týmů nemohly zaparkovat na obvyklém místě, jednak nebyl prostor pro areál rodičovského výboru s prodejními stánky s občerstvením a stany s posezením. Nakonec ale všechno našlo v areálu své místo. A také se ukázalo, že i výstava techniky HTS se zábavním areálem pro děti byla ku prospěchu věci. Kluci a holky se tak mohli po turnaji pobavit nejen v našem zábavním koutku ke Dni dětí.

O krocana se nehrálo, ale chutnal skvěle

Už předem bylo zřejmé, že neproběhne turnaj veteránů o Havířovského krocana, žádný z veteránských týmů a sdružení se k turnaji nepřihlásil. To ale naši Old Boys už dopředu věděli, takže po dohodě s týmem mužů připravili zápas na polovině hřiště. Hrálo se našíř, na hřišti rozměrů pro XRugby, ale na rozdíl od XRugby se pokládalo po celé šíři brankoviště.

Pětek padlo hodně, nikdo to nepočítal, víc jich ale padlo do brankoviště veteránů. Veteráni, kterých se sešlo něco mezi patnácti až dvaceti, ukázali, že neztratili cit pro hru a v mezích, které jim poskytovala fyzická kondice, předváděli docela slušné akce. Na mladíky ze současného mužstva to ale nestačilo. Přesto, kdyby se v ragby mohlo střídat jak v hokeji, zahráli by veteráni svých pár minut v ligových zápasech určitě na výborné úrovni. Neproběhl sice turnaj o Krocana, ale protože krocan byl už dopředu vybrán, vykrmen a nakonec k turnaji doručen jako pečínka, přece jen se o krocana hrálo, prý chutnal skvěle.

Klubový Den dětí netradičně

Zábavný areál pro děti při klubovém Dnu dětí našel své místo v brankovišti, kde byl nainstalován jakýsi obří nafukovací traktor, nebo co to bylo, a letos nebyla žádná soutěžní stanoviště s bodováním, ale netradičně byly nainstalovány překážky a tunely, které se používají při cvičeních provozovaných klubovou Školou ragby pro mateřské školky. Každý si mohl vybrat. Mimo jiné se rozdávaly nafukovací balónky s klubovým logem. V rámci dětského dne se rodičům představilo v dresech i družstvo pěti a šestiletých. Rodiče si své ratolesti alespoň vyfotili.

O Autorovi

Redakce

Další články autora