Děti se těší na velký prostor

19. března 2022 (12:10)

Cvičení MŠZpravodajství

V náhledu: Děti z mateřské školy z Horymírovy ulice. Foto Josef Koláček

Cvičení školek trochu narušuje omezený čas hlavního cvičitele Školy ragby Patrika Kovácse, který vede v rámci projektu havířovského magistrátu Sport do škol rovněž tělocviky se zaměřením na ragby na základních školách. Klub musel sáhnout k náhradnímu řešení, ale povedlo se a hodiny pro školky se nemusely zrušit. Patrika zastoupili další trenéři, starší i mladší. Problém ale je, že většině školek vyhovuje cvičení mezi 10. a 11. hodinou, jenže ve třech cvičebních dnech v týdnu, které má klubová Škola ragby k dispozici, se prostě požadavky školek nedají uspokojit. Tak se třeba musela školka ze Švabinského ulice ve čtvrtek 17. března spokojit jen s vycházkou. Koordinátor cvičení, sekretář klubu Karel Gaman, už začal rozvrh hodin na duben a květen upravovat, snad se podaří požadavky školek uspokojit.

Ve čtvrtek 17. března cvičila školka z Horymírovy ulice a cvičitelé připravili kombinaci základních ragbyových prvků – nošení, sbírání míče ze země a naopak pokládání na zem v běhu a podávání míče a přihrávky na místě – se složitějším cvičením pro obratnost a orientaci. Na závěr si děti vyžádaly oblíbenou hru Na rybáře, při které ragbyový míč nosí a „babu“ dávají chytaným rybičkám právě dotekem míče. „Děti milují a nejvíce se vždy těší na ten velký prostor, ve kterém mohou běhat,“ uvedla jedna z učitelek, „nedá se to srovnat s naší třídou nebo hernou,“ přiblížila cvičitelům důvod obliby cvičení organizovaných Školou ragby.

Ještě něčím byl čtvrtek 17. významný, cvičební hodinu fotografoval zkušený fotograf Josef Koláček, který také fotí všechny ligové zápasy mužů, takže máme fotky od skutečného Pana Fotografa. Prohlédnout si je můžete na Zoneramě.

O Autorovi

Redakce

Další články autora