Decentní oslavy pětapadesátin

21. září 2021 (14:57)

KlubovéZpravodajství

V náhledu: Ocenění od současného předsedy klubu Ing. Radomíra Klody a náměstka primátora města Havířova Ing. Ondřeje Baránka přebírá minulý předseda Ing. Roman Čmiel. Foto Dan Walek.

Havířov 18. září 2021 - Oslavovat narozeniny klubu v lednu, kdy vznikl, se dá snad jen nějakým setkáním se zábavným programem nebo plesem, jak jsme oslavili padesátiny. Tomu ale zabránila kovidová pandemie a všechna opatření kolem. Výkonný výbor klubu našel jinou cestu, rozhodl se pozvat všechny klubové veterány od těch nejstarších po ty mladší, především držitele stříbrných medailí z mistrovství České republiky – extraligy – z roku 2012, k utkání veteránů s Hegemonem Mysłowice z blízkého Slezského vojvodství.

Výkonný výbor – předseda Radek Kloda, místopředseda a ekonom klubu Pavel Indrák a sportovní ředitel Patrik Kovács – se dohodl na celodenním programu, do kterého patřil i regionální turnaj mladších žáků, odpolední utkání s Hegemonem, ale také například suvenýry k pětapadesátinám klubu. Mezi nimi trika s logem 55. výročí klubu na zádech, nebo hit, který vymyslel Patrik Kovács, nafukovací balónky s logem 55 let.

Kdy ocenit zasloužilce, byla další otázka k řešení, před zápasem s Hegemonem, o poločase, nebo při třetím poločasu. Nakonec se všichni kompetentní shodli, že nejlepší to bude před zápasem po nástupu družstev. Oceněni byli ti, na které se nedostalo z různých důvodů při oslavě klubových padesátin, třeba proto, že na utkání mistrovství Evropy Česká republika – Chorvatsko před pěti lety prostě nepřišli. Plaketu za zásluhy o klub obdrželi především členové předchozího výkonného výboru Roman Čmiel, Jiří Hanák a Radomil Fric. S nimi byli oceněni zasloužilí funkcionářští veteráni Karel Gaman a Vlastimil Reich a také výrazná osobnost havířovského ragby a reprezentant ČR z let 1988-1989 Matěj Bielský. Ocenění předával předseda klubu Radomír Kloda spolu s čestným hostem události náměstkem primátora města Havířova Ing. Ondřejem Baránkem.

Před výkopem se klubu dostalo daru i od našich hostů z Polska, zástupce kapitána týmu Mariusz Kisiel s bývalým hostujícím hráčem Havířova Markem Odolińskim předali Pavlovi Indrákovi dárkový koš a pamětní plaketu. Událost zaznamenávala městská kronikářka paní Hana Dvořáková.

Událost našla místo i na facebooku Akademie Rugby Hegemon Mysłowice:

O Autorovi

Redakce

Další články autora