Debakl v Praze s okleštěnou sestavou

18. září 2019 (13:04)

KlubovéZpravodajství

Havířov 18.9.2019 (Martin Ruščin) – Ragbisté Havířova si v souboji o první čtyřku prolínací soutěže nepolepšili. Na hřišti pražské Slavie naopak utrpěli debakl. Upřímně – s body proti prvoligovému soupeři se moc nepočítalo, ale výsledek 71:0? To je silná káva. „Bohužel se projevil rozdíl mezi soutěžemi. Slavia jako tým, který do prolínačky spadl z nejvyšší soutěže, byla ve všem lepší. Byla rychlejší, důraznější, přímočařejší,“ vypočítával hrající trenér havířovského mužstva Patrik Kovács.

V náhledu ilustrační snímek Zdeňka Bernadta z extraligy 2011

Pražané těžili ze svých zkušeností i z ofenzivních zažitých akcí. Z první ligy mají skvělou průpravu. „Problémy nám dělala hlavně rychlost slávistů. Jednoduše jsme nestíhali. A ještě ke všemu jsme udělali pár zbytečných chyb, které soupeř nemilosrdně trestal,“ podotkl Kovács.

Do hlavního města vezl notně okleštěnou sestavu. Ragby se hraje v patnácti hráčích (tedy to klasické) a Havířov jich má aktuálně hned jedenáct mimo hru, čili dvě třetiny sestavy. „Na Slavii bychom podle všeho neuspěli ani v nejsilnějším složení, takto oslabení jsme už nemohli na body pomýšlet vůbec, ale přesto musím kluky pochválit za určité úseky hry,“ zastal se svých hráčů Kovács.

Havířované zahajovali utkání s věkovým průměrem 25 let, obvykle se jim pohybuje kolem třiceti let. I zkušenosti tedy hrály pro soupeře. Ten navíc předvedl vysokou útočnou kvalitu. „Zastavili jsme jim třeba tři, čtyři útoky, ale na ten pátý šestý jsme už neměli protizbraň,“ uznal trenér havířovského mužstva.

Slezané se nadále soustředí na boj o první čtyřku, která si v říjnu zahraje play off. Naprosto klíčový souboj o vstupenku do vyřazovací části bude ten nadcházející. „V sobotu hrajeme v Českých Budějovicích, tam jsme ještě nehráli, ale bude to zásadní utkání pro vývoj v tabulce. Když neuspějeme, prakticky nám skončí sezona už koncem září. Když ano, můžeme se rvát dál. já si mohu jen přát, abychom tam odjeli v silnější sestavě než na Slavii,“ zadoufal Patrik Kovács.

O Autorovi

Redakce

Další články autora