Dan Walek dal téměř polovinu bodů Slovenska

29. dubna 2022 (10:38)

OstatníZpravodajství

Vracíme se k uplynulému víkendu rozhovorem s kapitánem našeho týmu Danem Walkem, v sobotu hrál za Slovensko proti Černé Hoře a dal 28 bodů z 65, v neděli hrál ligový zápas proti Bystrci, ale už se mu tolik nevedlo, nepovedl se mu ani jeden kop na branku, podle všeho v sobotu vystřílel všechen prach, tohle klišé prostě sedí.

Nejdříve ale několik informací o zápasech Slovenska. Slovensko oficiálně vystupuje v mezinárodních soutěžích od sezóny 2006/2007, kdy sehrálo svůj první zápas ve 3. divizi Evropského poháru národů (European Nations Cup) v Bratislavě proti Monaku a prohrálo 0:6. Od té doby vyhrálo 10 zápasů, nejčastěji nad Ázerbajdžánem a Černou Horou. Od roku 2017 Slovensko zažívalo prohry, tu nejvyšší 18. 5. 2019 se Slovinskem 5:91. V sezóně 2019/2020 a 2020/2021 se nehrálo a konečně v letošním roce Slováci dosáhli v utkání s Černou Horou na rekordní výhru 65:0.

Zápas s Černou Horou v takzvané rozvojové skupině týmu Slovenska náramně vyšel i tvou zásluhou. Hráli jste docela pohledné sympatické ragby a vyhráli vysoko 65:0. Myslíš, že jste mohli dát ještě víc bodů?

Myslím, že jsme ještě měli rezervy, byli jsme spolu jen dva dny a absolvovali tři tréninky, takže souhra ještě nebyla stoprocentní. Kdybychom už spolu hráli delší dobu a byli sehranější, tak je porazíme mnohem víc. A hlavně kdybychom se vyvarovali některých chyb, třeba do 20. minuty nám všechno dlouho trvalo a také jsme dělali chyby za trestné kopy, mohli jsme rozhodně dát ještě víc bodů.

Jak se hrálo tobě osobně, dal jsi nějakých 28 bodů…

Možná jen 26. Osobně se mi hrálo super. V kolektivu hotových hráčů, kdy prostě tíha toho zápasu neleží jen na mně, když každý ví, co má hrát, tak je to jednoduchá věc. Když každý hráč má stoprocentní přihrávku a ví, kam má běžet, a ví, co má s míčem dělat, tak se jinak než dobře hrát nedá.

Dal jsi tedy těch 28 nebo 26 bodů a pak jsi střídal, to bylo plánované, nebo jsi měl nějaký problém?

Jo, položil jsem jednu pětku, nakopal 5 trestných kopů a asi 3 nebo 4 kopy po pětkách. Střídání bylo plánované, Patrik Kovács s ohledem na náš zápas s Bystrcí, aby mě trenéři, pokud se bude zápas vyvíjet dobře, v 60. minutě vystřídali.

Jaká je teď ve slovenském týmu nálada, troufáte si na postup o úroveň výš?

No rozhodně o ničem jiném ani nepřemýšlíme. Rozhodně chceme z rozvojové skupiny postoupit a hrát ragby trošku vyšší úrovně s těmi, co jsou ve 2. konferenci. Myslím, že můžeme hrát rovnocenné partie i s některými, co jsou nad námi. Když Černá Hora porazila třeba Bosnu, která je ve 2. konferenci, a my jsme dali Černé Hoře 65, tak si myslím, že bychom mohli porazit Bosnu i my.

O Autorovi

Redakce

Další články autora