Cvičíme s dětmi mateřských škol

19. října 2018 (16:18)

Cvičení MŠZpravodajství

Pro klub to není žádná nová záležitost, podobný projekt už v klubu běžel před několika lety, když se klubová komise mládeže inspirovala anglickým Rugby Tots a když se podařilo zajistit financování. Komise mládeže tak pokračuje v naplňování myšlenky seznamovat se šišatým míčem už nejmenší děti. A je to logické, nedávno skončený projekt náboru mládeže ukázal, že nejvíce žáků se přihlásilo ve věkovém rozpětí od 6 do 10 let. Věříme, že mezi dětmi ze školek najdeme nové talenty do přípravky nejmladších.

Ovšem projekt má ještě jeden cíl, a je to doslova mise: nejen zlákat děti a mládeže pro ragby, ale i těm, kteří nikdy ragby hrát nebudou, hru alespoň přiblížit. Jde o to, aby děti v budoucnu měly o ragby povědomí, nepovažovaly ho za ten divný sport, co si tam lidí lámou kosti a válejí se po zemi, jak je ragby zafixováno v mysli řady dospělých a kupodivu i vzdělaných a inteligentních lidí. A tomu je předškolní věk věkem nejlepším.

Ovšem ještě dříve, než se projekt naplno rozběhl, přišla nečekaná rána. Základní škole na ulici Marušky Kudeříkové zakázal statik užívat tělocvičnu, neboť hrozí zřícení střechy, a tak se žáci na tělocvik stěhují do Městské sportovní haly a při zcela naplněné kapacitě MSH nám pro cvičení školek zbyly v listopadu pouhé 3 termíny.

O Autorovi

Redakce

Další články autora