Magistrát slíbil podporu Škole ragby

27. prosince 2022 (20:40)

Cvičení MŠ

V náhledu: Děti z MŠ na ulici Emila Holuba z Havířova-Podlesí v hodině cvičení s ragbyovými míči, které se dětem nejlépe nosí v rukou. Repro TV

Havířov 27. prosince 2022 − Dnes moravskoslezská regionální televize Polar zveřejnila reportáž z hodiny cvičení mateřské školky z Holubovy ulice. Natáčení proběhlo 7. prosince jako překvapení. Ne že by to bylo první natáčení cvičení mateřských škol – shodou okolností RTV Polar natočila reportáž už v prosinci 2019 – která už jedenáctým rokem připravuje klubová Škola ragby, ale bylo to za těch 10 a půl roku poprvé, kdy se na návštěvu vypravili funkcionáři magistrátu a přibrali sebou i televizi Polar. 

Děti jsou zvyklé na leccos, ale cvičitel Patrik Kovács - jinak sportovní ředitel klubu a šéftrenér - byl pořádně překvapen, jak později přiznal. Nejen přítomností RTV Polar, ale hlavně návštěvou z magistrátu a příslibem finanční podpory. 

"Tak to jsem nečekal, byl jsem opravdu překvapen," říká Patrik Kovács, hlavní cvičitel Školy ragby, ale o to víc mě těší, že našemu projektu město věnuje pozornost a že přislíbilo finanční podporu. Ta je rozhodně vítána a bude se nám hodit, i když klub a jeho Škola ragby čerpá i z různých grantů. Třeba v tomto roce z příspěvku Nadace OKD a jeho programu Pro region, převážnou část nákladů ovšem nese klub. Z dotace pořídíme další vybavení a pomůcky, hlavně speciální pěnové míče," dodává Patrik.

Klub chce cvičením předškoláků částečně vrátit městu a jeho obyvatelům podporu, které se mu dostává každoročně z dotace na činnost.

O Autorovi

Redakce

Další články autora