Covid znehodnocuje evropské klubové poháry

13. ledna 2022 (01:13)

SvětovéZpravodajství

Loňské problémy s covidem a nemožností sehrát plánované zápasy evropských pohárů nakonec vedl ke zrušení třetího a dalších kol základní části soutěží, se dost možná budou opakovat i letos. Problém je opět se situací ve Francii, není jasné, jaká pravidla budou platit. To třeba vedlo ředitele ragby Bathu Stuarta Hoopera k prohlášení, že jeho tým nebude hrát zápas v La Rochelle za současných omezení.

Hooper se obává 48 hodinové karantény po příjezdu do Francie a také nutnosti zůstat 10 dnů ve Francii, pokud by byl některý hráč pozitivně testován. Prohlásil, že Bath s ohledem na zkušenosti Cardiffu, Munsteru a Scarlets, kteréžto týmy uvízly v listopadu v Jižní Africe, nebude riskovat, že by jeho tým potkalo něco podobného. „Musíme mít jistotu, neuvízneme na 10 dnů ve Franci, vůbec nevíme, jak by to vypadalo,“ řekl Hooper.

Řídící výbor ECPR se už na možnost, že by se některé zápasy podobně jako ve 2. kole nehrály, připravuje. Ostatně už rozhodl, že sedm zápasů – pět Champions Cup, dva Challenge Cup – druhého kola odložených kvůli Covid-19, se nebude hrát a postiženým týmům se připíše remíza 0:0. To zase vyvolalo protesty Leinstru a Ospreys, oba týmy ve 2. kole prohrály kontumačně 0:28. Tady však EPCR své rozhodnutí nezmění.

Takže neodehrané zápasy 2. kola Champions Cup Bath v. La Rochelle, Sale Sharks v. Clermont, Scarlets v. Bordeaux-Bègles, Toulouse v. Wasps a Stade Français v. Bristol Bears se zapisují jako remíza 0:0 se 2 body pro oba soupeře. A podobně v Challenge Cup takto končí neodehrané zápasy Worcester v. Biarritz a London Irish v. Brive.

Urios: Soutěž ztratila smysl

Známý kouč Bordeaux-Bègles Christophe Urios, který několik let vedl v US Oyonnax i našeho Lukáše Rapanta a pak přešel do Castres a naposledy do Bordeaux prohlásil, že soutěž ztratila smysl. „Jedni prohrávají bez bodů a druzí nehrají a dostanou dva body, to je nesmysl,“ řekl Urios novinářům. "Štve mě to, protože to zkresluje turnaj. Tak to je. Připravujeme se na zápas Scarlets a uvidíme. Ale budeme hrát soutěž na maximum, přestože je zkreslená," dodal.

Program 3. kola Champions Cup

14.1. Cardiff Rugby - Harlequins
14.1. Castres - Munster
15.1. Wasps - Toulouse
15.1. Ospreys - Racing 92
15.1. Connacht - Leicester
15.1. La Rochelle - Bath
15.1. Exeter - Glasgow
15.1. Bristol - Stade Français
16.1. Northampton - Ulster
16.1. Bordeaux-Bègles - Scarlets
16.1. Clermont - Sale Sharks

Program 3. kola Challenge Cup

14.1. C Brive - Pau
14.1. A Biarritz - Newcastle
15.1. B Benetton Treviso - Newport
15.1. C London Irish - Edinburgh
15.1. A Worcester - Toulon
15.1. B Perpignan - Lyon

O Autorovi

Redakce

Další články autora