Cheslin Kolbe dosáhl nových výšin

19. října 2020 (23:49)

SvětovéZpravodajství

Jistě si vzpomínáte na toho rtuťovitého rychlíka, který ve finálovém utkání loňského mistrovství světa svým únikem po křídle přes několik obránců zarazil poslední hřebíček do rakve ambicí týmu Anglie, dnes je hvězdou ve francouzském Toulouse. Meteorický vzestup Cheslina Kolbeho v  Toulouse je potěšením pro fanoušky, píše Craig Lewis v nejnovějším čísle časopisu SA Rugby .

 

Cheslin Kolbe

Narozen 28. 10. 1993

Kraaifontein

1,71 cm, 74 kg

2013 South Africa do 20 let - 5 startů

2015-2016 SA 7′s - 30 startů

2018 dosud SA - 14 startů

Zdroj: Wikipedia

Někteří hráči míří do zámoří a vypadnou z radaru. Jiní vydělávají peníze, ale pohybují se „bezejmenní“ uprostřed smečky. Jiní vynikají a posouvají svou hru na vyšší úroveň. Je zřejmé, že Kolbe spadá do třetí kategorie.

Musíte vzít v úvahu komentáře francouzských fanoušků, abyste si uvědomili, jaký dopad mělo jeho působení ve francouzském klubu Stade Toulousain za poslední tři roky.

„V mnoha ohledech byl stvořen pro Toulouse a jejich jedinečné nestrukturované hry založené na protiútocích,“ říká francouzský novinář Arnaud David.

Nebo co tento klenot jednoramenné od bývalého trenéra Bordeaux a Bayonne Vincenta Etcheta: „V ragby, které se často může stát klaustrofobickým, kde se často dusíme, přináší kyslík pokaždé, když se dotkne míče.“

Nebo co třeba tahle perla od bývalého trenéra Bordeaux a Bayonne Vincenta Etcheta: „V ragby, které se často může stát klaustrofobní, kde se často dusíme, přináší kyslík pokaždé, když se dotkne míče. Kdysi nepopíratelně podhodnocen v Jižní Africe, je Kolbe nyní ve Francii ragbyovou rockovou hvězdou, zatímco jeho výkony v reprezentačním týmu od jeho debutu v roce 2018 ho pozvedly do jeho vlastní třídy.“

Ano, vládnoucím světovým hráčem roku je Pieter-Steph du Toit, ale zranění a vážně narušený kalendář roku 2020 nám odepřel příležitost vidět z něj tento rok to nejlepší. Semi Radradra, rodák z Fidži, se ztratil od svého přestupu do anglického klubu Bristol Bears, ale pro Kolbeho je to prostě příliš horké na to, aby to řešil.

Jen se zeptejte ulsterského křídla Jacoba Stockdale, který vypadal spíš jako rotující turniket, když si Jihoafričan protančil cestu za svými pětkami mezi pokusy o skládky při nedávném čtvrtfinále Poháru mistrů.

Jen týden před tím předvedl dvě ohromující pětky proti La Rochelle a přidal další doklad tvrzení, že 26letý Kolbe je v současné době nejlepším světovým hráčem.

Irský velikán Brian O'Driscoll přidal nepřímou chválu, když připustil, že při sledování Kolbeho je rád, že odešel do ragbyového důchodu, takže už se nestane, že by proti takovému hráči musel bránit.

Kolbe se nyní, jak sezóna pokračuje, soustřeďuje na udržení své kondice a formy, ale vše nasvědčuje tomu, že dynamické křídlo zůstává na vrcholu svých jedinečných schopností. Je to hráč jako nikdo jiný, díky své dynamičnosti, odvážné obraně a smrtící útočné hře, která ho odlišuje.

V jiném článku nejnovějšího čísla našeho časopisu kouč Stormers John Dobson překvapivě identifikuje Kolbeho jako jednoho z největších sportovců: „Pokud byste v mnoha klubech po celém světě zeptali koho by určili za současného nejlepšího hráče světa, řekli by Cheslin Kolbe. Myslím, že by ho v tuto chvíli postavili nad Beaudena Barretta. “

Nemýlí se.

Díky své odvaze a schopnosti zvládnout i hráče daleko vyšší váhové kategorie, Kolbe garantuje, že nebude slabým článkem obrany. Na světě není hráč s lepší prací nohou, lepšími sidestepy. A je tu také jeho atletičnost a cit pro načasování, které mu umožňují při pouhých 171 cm konkurovat víc než schopně ve vzdušných soubojích o míč.

Je to hráč, který má minimum slabých, ale mnoho silných stránek. Nezapomeňme zdůraznit skutečnost, že ho v Toulouse používají i při restartech, kdy ho spoluhráči zvedají vysoko k nebi, aby získali míče z výkopů.

Běžně hraje na postech 10 a 15, a dokonce dokázal, že je schopen převzít povinnosti kopat na branku. Také se už zapojil do mlýnů jako vazač, ano, čtete správně, nemluvě o tom, že v případě potřeby může také hrát na mlýnovce.

Takže pokud jde o Kolbeho, sedněte si, najděte si nějaká videa a užívejte si jeho show.

O Autorovi

Redakce

Další články autora