Championhip: Dohraje se?

22. srpna 2021 (10:52)

SvětovéZpravodajství

Kovid opět převzal vládu nad Novým Zélandem a Austrálií a dokončení mistrovství jižní polokoule – Rugby Championship – je v ohrožení. Podle plánu mají týmy Jižní Afriky a Argentiny v neděli odcestovat charterovým letem do Austrálie, ale organizátoři šampionátu diskutují o tom, kde a kdy bude soutěž pokračovat kvůli kovidovým cestovním omezením na Novém Zélandu a v Austrálii, které plány narušily. Západoaustralská vláda oznámila, že na všechny cestující, kteří přiletí do Perthu, čeká 14 denní karanténa. Přesto jsou v Austrálii  naštvaní, že NZRU už odřekla start ve třetím utkání Bledisloe Cupu, které se mělo hrát příští týden v Perthu.

Trenér Springboků Jacques Nienaber prohlásil, že Jihoafrická republika je připravena hostit zbytek šampionátu, organizátoři soutěže se totiž v nadcházejících dnech budou snažit najít místo pro odehrání zbytku letošních zápasů.

Novozélandské úřady už Jihoafričanům oznámily, že kvůli cestovním omezením Covid-19 nemohou vstoupit do země ke dvěma plánovaným zápasům na konci září.

Zpochybnilo to dokončení letošní soutěže, ale Nienaber věří, že zkušenosti Jihoafrické republiky z nedávného hostování Britských & Irských lvů a Argentiny s dvěma úvodními dva zápasy šampionátu bez jakéhokoliv zdravotního incidentu znamenají, že Jihoafričané mají zvládnuté všechny zdravotní protokoly. Zajímavé ovšem je, že řídící orgán soutěže SANZAAR zatím mlčí.

„Rádi bychom zbytek zápasů hostili, bylo by to dobré pro naši zemi,“ řekl Nienaber novinářům po sobotním utkání s Argentinou v Gqeberha, dříve Port Elizabeth.

„Ukázali jsme, že v pandemii můžeme turnaj hostit. Máme zavedeny příslušné zdravotní protokoly. Ale kde to bude bezpečné, a turnaj by tam mohl pokračovat, budeme hrát. Budeme hrát kdekoliv," dodal Jacques Nienaber.

O Autorovi

Redakce

Další články autora