Česko udolalo Maďarsko 41:21

9. října 2022 (19:25)

DomácíZpravodajství

V náhledu Nicolaas Uys měl v české reprezentaci premiéru a položil i svoji premiérovou pětku. Foto převzato z webu ČSRU

(ps, man) - Druhou říjnovou sobotu hostila české ragbisty Budapešť a reprezentace  Maďarska, která patří mezi málo  národních týmů v Evropě, se kterými naše reprezentace neprohrála. Z předchozích tří zápasů vyšla česká ragbyová reprezentace vždy vítězně a nic se nezměnilo ani po tom čtvrtém. Snad jen to, že se Maďaři na naše reprezentanty dobře připravili a dokonce v poločase vedli rozdílem jednoho bodu 15:14.

Do utkání sice Česko vstoupilo pětkou mlýnové spojky Marka Šimáka položenou už v první minutě, ale  tato pětka domácí tým nepoložila. Naopak, Maďaři se vypjali k velkému tlaku a podstatnou část první části zápasu naši reprezentaci nepustili přes půlicí čáru. Rozhodně by se pod dojmem konečného výrazného vítězství neměla přehlížet spousta problémů se zpracováním míče u našeho týmu, které přispěly k nekoncentrovanému výkonu. 

Tlak Maďarů vyvrcholil v rozmezí 26. až 28. minuty, po hezké akci rukama a průniku Brougha po levém křídle. Naši sice Maďary zastavili, ale ti si udrželi míč a sérií pokusů pick and go o průnik za čáru soustředili do malého prostoru dokonce 11 našich bránících hráčů, aby pak dlouhou přihrávkou poslali míč na Brougha, který se mezitím přestěhoval na pravou stranu, a ten po kličce Fortuinovi položil pětku, kterou kopem potvrdil Bradley na 15:14 pro domácí. Situaci ukazují fotografie níže. 

Do druhé části hry však vtrhli Češi pěkně zhurta a brzy získali vedení, které už nepustili. Ke konci dokonce položil Marek Šimák důležitou pátou a následně Dan  Hošek  šestou pětku, které rozhodly o zisku bonusového bodu.

"Maďaři fyzicky ke konci utkání na české ragbisty nestačili, naši ragbisté však mají co zlepšovat zejména v obraně, ale i v útoku, který prakticky nehrál rukama. Se silnějším soupeřem s lepší fyzičkou by to měli rozhodně těžší," komentoval utkání někdejší komisař Rugby Europe Eduard Krützner senior. 


 

V soutěži Konference 1 sever budeme hrát dva roky

Soutěž Konference 1 sever bude pokračovat, naše ragbisty čekají ještě tři utkání. Letos 12. listopadu ve Zlíně s Moldavskem a příští rok 22. dubna v Praze s Lucemburskem a nakonec 29. dubna v Rize s Lotyšskem.

Reprezentace se těchto soupeřů nezbaví ani v sezóně 2023/2024, neboť všechny soutěže organizované federací Rugby Europe, tedy i Konference 1 sever, mají dvouletý cyklus.  

O Autorovi

Redakce

Další články autora