Čeká nás bohatý sobotní program

27. května 2022 (23:40)

KlubovéZpravodajství

Hned tři akce proběhnou v sobotu na našem a atletickém hřišti. Od 10 hodin budou hrát mladší žáci zápasy moravské turnajové série, na atletickém hřišti bude následovat dětský den a od 13 hodin se pustí veteráni do klání o Havířovského krocana.

V pořadí už 13. turnaj moravské turnajové série ročníku 2021/2022 uvítá 16 družstev kategorie U8, U10 a U12 z klubů Ragbyové Akademie Brno, JIMI RC Vyškov, RC Olomouc, RC Zlín, Sokola Mariánské Hory a domácích, kteří dokonce postaví dva týmy v kategorii do osmi let.

Po turnaji, který se odehraje na ragbyovém hřišti, bude na atletickém hřišti následovat dětský den, na kterém se po dlouhé době bude podílet i nově se tvořící rodičovský výbor. Jako obvykle jsou pro děti připraveny různé soutěže a občerstvení, na kterém se podílí právě rodiče, kterým se velmi líbilo, jaké bohaté občerstvení připravili rodiče krakovských dětí na turnaji o krakovského Obwarzanka.

Od 13 hodin se několikaleté přestávce pustí veteráni do souboje o Havířovského krocana, podle uskutečněných turnajů to bude od roku 2004, kdy se hrál první ročník, třináctý ročník. Kromě domácího týmu si mají o pečeného krocana a jednoho tekutého divokého krocana zahrát veteráni Říčan a Olomouce, doplnění starými pány Vyškova a možná i Zlína. Vítěz, kromě krocanů, obdrží plaketu a pro vyfotografování pohár, který ale z praktických důvodů zůstává v depozitáři pořadatelského klubu.

O Autorovi

Redakce

Další články autora