Bývalý prezident ragbyové federace Ukrajiny padl v boji

9. dubna 2022 (11:49)

SvětovéZpravodajství

(FRU 6. 4. 2022) - Se smutkem jsme přijali zprávu o smrti bývalého kapitána národního ragbyového týmu Ukrajiny, prezidenta FRU (2003-2005) Olexije Cybka během rusko-ukrajinské války, uvádí se v krátké zprávě na webu FRU. Prezident Rugby Europe Octavian Morariu vzdal hold velkému muži na Sky News.

Cybko byl vůdčí osobností jak v ragby, tak v politice. Po ukončení hráčské kariéry převzal v letech 2003-2005 funkci prezidenta Ukrajinské ragbyové federace. Vůdčí schopnosti mu nakonec přinesly i místo starosty Smila v letech 2015-2018 (Smila je město v Čerkaské oblasti na Ukrajině. Leží na levém břehu Ťasmynu přibližně 23 kilometrů na jihozápad od Čerkas, hlavního města oblasti).

Prezident světové federace Rugby World Bill Beaumont na svém twitterovém účtu uvedl: ‎Naše myšlenky jsou s ukrajinskou ragbyovou rodinou, která v současné době čelí tak neuvěřitelným výzvám. Vzpomínáme také na ty, kteří se stali oběťmi nedávného násilí, včetně bývalého předsedy federace Oleksije Cybka.‎

Ragbyoví fanoušci celého světa vzdali Cybkovi čest, poslanec za Montgomeryshire (střední Wales pozn. red.) Craig Williams na Twitteru napsal: Ragby nás všechny spojuje a činí tuto smutnou kapitolu historie ještě smutnější.

Vzpomínku na Oleksije Cybka doplňujeme, že byl členem národního týmu veteránů Ukrajiny na 2. ročníku turnaje o Havířovského krocana v roce 2005. Ukrajinci skončili na 2. místě za vítězným Polským národním veteránským mužstvem. Naši veteráni tehdy s Ukrajinou remízovali 5:5.

O Autorovi

Redakce

Další články autora