„Byli jsme víc komparzisté než herci,“ říká Philippe Saint-André

19. ledna 2022 (03:04)

SvětovéZpravodajství

Viditelně frustrovaný kouč Montpellieru Philippe Saint-André po porážce od Leinsteru 7:89 ve 3. kole Champions Cupu (Foto A. Réau)

Nikdy jsem ve své kariéře neprohrál o tolik bodů

L᾿Équipe 16.1.2022 Romain BergognePo závěrečném hvizdu se Philippe Saint-André vrátil k historické porážce MHR s Leinsterem 7:89. Sám manažer Montpellier něco takového nikdy nezažil.

Co si z tohoto zápasu odnesete, pokud si z něj můžete něco odnést?

Bolí nás z toho hlava... Je to moc zlé... Dvacet dní jsme nehráli (naposledy vítězství 27:12 v Biarritzu 27. Prosince, pozn. R.B.), za poslední dva týdny jsme měli osmnáct případů covidu. Jediná dobrá věc je, že jsme byli schopni vůbec nastoupit na hřiště, ale dnes měl Leinster velmi dobrý tým a nemohli jsme být konkurenceschopní. Nebylo tam z naší strany vůbec nic, a to od první minuty, což je nejsmutnější. Když vidíte takové skóre, není k tomu moc co říct. Vrátíme se do práce a budeme doufat, že dáme dohromady lepší sestavu. Dnes naše naděje proti irskému týmu prakticky skončily na naší útočné řadě.

Čekali jste, že to bude tak složité?

Ano, věděli jsme, že to bude těžké. Dokázali jsme sestavit tým, mít několik prvních řad, což se nám minulý týden nepodařilo (což vedlo k odložení zápasu s Toulouse v Top 14). V roce 2021 jsme byli super dynamičtí se šesti vítězstvími v řadě v Top 14, ale teď vidíme, že ne všichni hráči jsou v dobré formě. Z hlediska fyzické kondice potřebují čas, než se dostanou na plnou úroveň. Neměli jsme jiné řešení, než nechat některé z nich hrát. Udělali jsme vše, abychom nepropadli, ale účet za to jsme dostali velice mastný.

Cítíme, že vaši hráči to velmi rychle vypustili...

Když dojde k takové porážce... První věc je, že jsem se mýlil. Nebudu nikoho obviňovat, naše situace byla v posledních dvou a půl týdnech komplikovaná, trénovali jsme s velmi omezeným počtem hráčů. Tváří v tvář týmu jako je Leinster, který byl postižen covidem v polovině prosince, nehrál čtyři týdny a byl v plné síle … (první zápas 17. prosince se nehrál, Montpellier vyhrál kontumačně 28:0, pozn. R.B.). Z toho zápasu není nic, co bychom si mohli vzít. Byli jsme víc komparzisté než herci.

Máte pocit studu?

Samozřejmě. Nikdy v kariéře jsem nedostal tolik bodů, ať už jako hráč nebo jako trenér. Udělám vše pro to, abychom se vrátili do práce. Doufám, že příští týden budu mít k dispozici dostatek hráčů a že se věci vrátí do normálního stavu.

O Autorovi

Redakce

Další články autora