Budeme mít v Polsku dalšího partnera?

31. března 2021 (23:23)

KlubovéZpravodajství

Třebaže Havířov a Mysłowice jsou od sebe vzdáleny zhruba sto kilometrů, poprvé se ragbisté obou měst setkali v 1200 kilometrů vzdáleném lombardském městě Vimercate na mládežnickém turnaji Mini Rugby Sei Nazioni v roce 2019. V loňském roce mělo proběhnout první setkání v Havířově, ale známé okolnosti s pandemií covidu-19 kontakt znemožnily. Vedení našeho klubu pozvalo nově ustavený myslovický tým mužů do Havířova k přátelskému utkání zamyšlenému jako rozlučka bývalých hráčů a funkcionářů RC Havířov, kteří nedávno ukončili herní činnost, anebo jsou členy stříbrného týmu z roku 2012. Akce se tedy přesunula do plánu na letošní rok. Ale předpokládáme, že se kontakty se rozvinou hlavně na mládežnické bázi.

 

Když už jsme zmínili záměr sehrát přátelské utkání, musíme také polský klub představit.

Mysłowice mají rády ragby!

24.03.2021 (Převzato z pzrugby.pl, upraveno, kráceno)

Dariusz Wójtowicz, prezident (primátor) města Mysłowice, podepsal dohodu s Pawłem Łętowskim, prezidentem Rugby klubu Hegemon Mysłowice, kterou město poskytuje klubu finanční prostředky na rok 2021.

Je to další krok nejvyššího představitele města při budování nového ragbyového centra v Polsku. Plodná spolupráce Hegemonů s městem je klíčovým procesem při utváření pozitivního obrazu města prostřednictvím sportu.

Spolek v Mysłovicích byl založen v září 2019 a ve své krátké, jeden a půl roku dlouhé historii, prošlo klubem téměř 80 hráčů. Dětská družstva jsou postavena na rodinných hodnotách. Většina trenérů Akademie jsou rodiče vyškolení Polským svazem ragby, kteří sami své děti trénují a současně se učí ragbyové profesi.

Akademie se původně měla zabývat pouze výcvikem dětí a dospívajících, nicméně rodiče velmi rychle následovali příkladu svých dětí a rozvinuli „seniorské hnutí“. Aktivity pro hráče +18 inicioval náš hlavní sponzor, WZZ Sierpień '80, který propagoval ragby v řadách slezských horníků.

Dnes má Hegemon tým tvořený z 80 procent nezkušenými hráči, kteří ale mají obrovskou chuť hrát patnáctky i sedmičky. Tým je velmi aktivní a systematicky hraje zápasy s týmy I. a II. ligy. Hegemoni startují v mnoha polských soutěžích (Mistrovství Polska 7, Polská liga ragby 7, Sopot Beach Rugby) jako benjamínek, který sbírá bolestivé, ale potřebné zkušenosti.

O Autorovi

Redakce

Další články autora