Blýská se na časy?

15. října 2018 (15:32)

KlubovéZpravodajství

Ostrava 13.10.2018 (Radomír Kloda / man) - Po delší době a hlavně po podzimních Dnech otevřených dveří, se nám podařilo obnovit družstvo mladších žáků do 10 let, takže jsme na poslední dva turnaje ve Zlíně a v Ostravě mohli postavit dvě družstva. Do Zlína jeli nováčci poprvé, někteří doplnili družstvo dvanáctiletých, ale tým U10 byl postaven jen z nováčků. Žádné zázraky se samozřejmě nedaly čekat, prohráli všechny zápasy, ale učí se, v prvním turnaji položili dvakrát, v Ostravě jednou, ale jak říká kouč mladších žáků Radek Kloda na hře to bylo sice znát nedostatek zkušeností, ale hra se každým utkáním zlepšovala.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prostě naši nejmladší si musí odbýt ten proces, kdy budou prohrávat a ostatní si na nich budou upevňovat vlastní sebevědomí, když toto období přečkají, naberou zkušenosti a začnou vyhrávat. A samotný trenér s určitou výhradou hráče chválí: „Hra se každým utkáním zlepšovala kromě posledního utkání. Naše nováčky je nutno pochválit, že nehráli odevzdaně, i když je soupeř herně převyšoval, všichni se snažili, mile překvapili Damián Beza a Kristýna Rapantová.“

Za U10 ve Zlíně nastoupili: Matěj Szturc a jeho bratr Marek, Samuel Potužák, Mojmír Jeřábek, Daniel Halagačka, Petr Staňa a Šimon a Matouš Juříkovi.

V Ostravě pak Matěj Szturc, Filip Niemiec, Samuel Potužák, Damián Beza, Kristýna Rapantová, Mojmír Jeřábek, Daniel Halagačka, a Šimon a Matouš Juříkovi.

To starší kategorie U12 už má mnohem zkušenější kádr, vždyť někteří hráči už hrají přinejmenším dva tři roky, ale ve Zlíně se jí příliš nedařilo, skončila na děleném 7. místě, když v rozhodujícím utkání remizovalo s Olomoucí 2:2.

V Ostravě už to bylo mnohem lepší, naše družstvo ve skupině vyhrálo tři utkání ze čtyř a hrálo o celkové třetí místo. V tom ale nakonec prohrálo s Vyškovem A 0:4. Vyhrálo družstvo Zlína, které ve finále porazilo Bystrc. Naše družstvo skončilo na čtvrtém místě, o tři stupínky výše než na minulém turnaji ve Zlíně.

Ve Zlíně nastoupil tým U12 v sestavě: Anička Kubíková Ivana Plintová, Toník Tržický, Filip Ciasnocha, Erik Mašek, Nikolas Havlín, Kristýna Čapková, Tobiáš Kobierski a Jacob Juračko.

V Ostravě hráli: Anička Kubíková, Ivana Plintová, Petr Staňa, Toník Tržický, Filip Ciasnocha, Erik Mašek, Nikolas Havlín, Kristýna Čapková, Tobiáš Kobierski a Jacob Juračko

Výsledky U10 v Ostravě
RC Havířov JIMI RC Vyškov 0:6
RC Havířov RC Dragon Brno 0:6
RC Havířov RC Brno-Bystrc 1:6
RC Havířov RC Olomouc 0:6
RC Havířov Sokol Mariánské Hory 0:6

 

Výsledky U10 ve Zlíně
RC Havířov RC Olomouc 0:5
RC Havířov RC Zlín 0:5
RC Havířov Sokol Mariánské Hory 0:5
RC Havířov RC Dragon Brno  1:5
RC Havířov JIMI RC Vyškov 1:5

 

Výsledky U12 v Ostravě
RC Havířov RC Zlín 1:6
RC Havířov RC Brno-Bystrc 1:4
RC Havířov RC Dragon Brno  4:0
RC Havířov RC Olomouc 4:0
RC Havířov Sokol Mariánské Hory 4:2
RC Havířov  JIMI RC Vyškov - finále 1:4

 

Výsledky U12 ve Zlíně
RC Havířov JIMI RC Vyškov 3:0
RC Havířov RC Zlín 0:5
RC Havířov RC Bystrc 1:2
RC Havířov RC Dragon Brno  1:3
RC Havířov RC Olomouc  2:2

 

O Autorovi

Redakce

Další články autora