Black Lion potřetí vítězem Super poháru

24. prosince 2023 (00:12)

SvětovéZpravodajství

Tbilisi 22. 12. 2023 (Georgia Rugby Union) – Týden po historickém vítězství (23:7) proti velšským „Scarlets“ v Challenge Cupu porazil „Black lion“ na „Avchale“ izraelský „Telaviv Heat“ 27:17 (24:7) a stal se držitelem Super poháru potřetí v řadě.

Svěřenci kouče Levana Maisashviliho získali v prvním poločase náskok 17 bodů. I přesto, že jsme téměř celý poločas odehráli ve čtrnácti a nějaký čas dokonce se 13 muži, dokázal „Black Lion“ udržet náskok a potěšit 3 tisíce fanoušků shromážděných na tribuně „Avchala“.

„Nečekali jsme lehký zápas. S Tel Avivem jsme se setkali už posedmé a nikdy to s nimi nebylo lehké. Izraelský tým je složený převážně z jihoafrických legionářů a ční o hlavu nad ostatními účastníky turnaje a vždy hrají naplno. V prvním poločase jsme získali velkou převahu a mohli v klidu dojít k výhře, ale tu nás přemohly emoce, tu zradila disciplína. Po obdržení červené karty jsme byli pod velkým tlakem."

„Díky klukům, kteří dali do hry hodně energie za tohle vítězství, radost. I přes problémy zvedli Super Bowl potřetí. „Černý lev“ postupuje krok za krokem kupředu, vytváří historii a díky všem, kdo položili základ k jeho založení“ – říká Maisashvili.

Gruzínské a izraelské ragby budou spolupracovat na rozvoji

Tbilisi 22. 12. 2023 (Georgia Rugby Union) – Mezi gruzínskou a izraelskou ragbyovou unií bylo podepsáno memorandum o vzájemné spolupráci, podle kterého gruzínské ragby pomůže izraelským týmům v jejich profesním rozvoji.

Memorandum bylo podepsáno před finálovým zápasem Super Cup na stadionu „Avchala“. Spolupráce zahrnuje mužské i ženské týmy. Ragbisté Izraele přijedou do Gruzie a absolvují trénink pod dohledem místních specialistů.

„Izrael a Gruzie jsou dvě bratrské země, malé, ale silné. Myslím si, že tím, že budeme stát spolu, dokážeme ještě více zvýšit náš ragbyový potenciál a v důsledku toho dát světovému ragby nový impuls. Tato spolupráce také zvýší turistický potenciál našich zemí,“ řekl Ioseb Tkemaladze, prezident Gruzínské ragbyové unie.

Gruzínská ragbyová unie již navázala podobné partnerství s Kazachstánem a Ázerbájdžánským ragbyovým svazem a zájem projevilo i Polsko.

O Autorovi

Redakce

Další články autora