Bill Beaumont znovu předsedou

2. května 2020 (19:21)

SvětovéZpravodajství

Evropská koalice se svými 20 hlasy podpořená některými dalšími uniemi a federacemi vytvořila neprůstřelný blok nejen proti zemím jižní polokoule a obou Amerik, ale také proti novému větru reprezentovanému dosavadním místopředsedou Augustínem Pichotem, který chtěl vyvětrat zatuchlý puch konzervatismu ve World Rugby svými neotřelými nápady.

Ve volbě předsedy světového ragby zvítězil dosavadní předseda Sir Bill Beaumont 28 hlasy proti 23 a místopředsedou byl zvolen Bernard Laporte, prezident francouzské federace, kterého si Beaumont už předem vybral. Přes porážku dosáhl dosavadní místopředseda Pichot alespoň toho, že upozornil na možnost změnit dosavadní systém a minimálně země jižní polokoule, které jsou s dosavadním způsobem řízení světového ragby navýsost nespokojeny, budou v průběhu příštích čtyř let anglo francouzskou koalici silně tlačit ke změnám.

Očekává se, že v řádech dnů bude třeba vypracovat nějaký akční program. Čelní země světového ragby se potýkají a budou potýkat s masovým výpadkem příjmů. Některé unie už bankrotují (USA) nebo jsou ve stavu rozkladu a před krachem (Austrálie). Podporu budou potřebovat také země druhé výkonnostní úrovně. Mezinárodní ragby bude mít výpadek programu, rozhodně neproběhnou letní testy a podzimní jsou nejisté, třeba země Six Nations by daly přednost dohrávce přerušeného turnaje před podzimními testy. Na jižní polokouli se nyní dostávají na přetřes příliš drahé soutěže interkontinentální soutěže Super Rugby a Rugby Championship. Do toho navíc vstupují problémy s televizními právy a spousta dalších problémů.

Beaumont vyzval organizaci, aby se dala do práce, reagovala na zmírnění důsledků pandemie covid-19 a zavedla progresivní změny. "Za poslední čtyři roky jsme toho hodně dokázali, ale jsme v poločase a musíme pokračovat druhým poločasem. Nyní mám jasný mandát spolupracovat s Bernardem na provádění progresivních a udržitelných změn,“ řekl mimo jiné staronový prezident World Rugby.

Nový výkonný výbor WR:

 

· Sir Bill Beaumont (Anglie, prezident) 

· Bernard Laporte (Francie, viceprezident)

· Brett Gosper (Austrálie, CEO-generální ředitel) 

· Angela Ruggiero (USA, nezávislá) 

· Lord Mervyn Davies (nezávislý)

· Mark Alexander (Jihoafrická unie)

· Chalíd Babbou (Rugby Africa)

· Bart Campbell (NZ unie) 

· Gareth Davies (velšská unie)

· John Jeffrey (skotská unie)

· Bob Latham (Rugby USA)

· Brett Robinson (Rugby Austrálie)

Komentáře k volbě prezidenta WR budeme zveřejňovat v příštích dnech.

O Autorovi

Redakce

Další články autora