Barbarians Cup: Prezentace benjamínků českého ragby

2. října 2018 (18:07)

DomácíZpravodajství

Olomouc 28.9.2018 (Karel Ševčík) - Třetí ročník Olomouckého ragbyového festivalu (ORF) pro mladé hráče ragby proběhl za krásného počasí na dvou speciálně připravených hřištích v Olomouci. Celkem se turnaje zúčastnilo 33 družstev napříč Českou republikou.

V rámci ORF, Česká ragbyová unie prezentovala ve vlastní sportovní aréně svými tematickými vizuály, které poukazují na budoucí cíle českého ragby.

V pravé poledne tak mohl Pavel Chaloupka, jako prezident ČSRU zahájit další kolo prezentací Českého ragby pod názvem Barbarians Cup.

Hlavními gestory těchto akcí jsou partneři jednotlivých mládežnických celostátních, ale i regionálních turnajů a soutěží vypsaných pro rok 2018, jejichž názvy by si postupně měly najít cestu k všeobecnému používání napříč kluby a organizacemi českého ragby.

Partnerem pro kategorii do 8 let jde o společnost X MEDIA SERVIS.

Partnerem kategorie do 10 let jde o společnost Písecké uzeniny neboli MÚÚÚ.

Partnerem kategorie do 12 let je společnost Ondrášovka

Partnerem kategorie do 14 let je společnost RAILREKLAM.

Barbarians Cup si klade za cíl, informovat širokou veřejnost tedy nejenom trenéry, funkcionáře a hráče jednotlivých klubů, ale zejména jejich rodinné příslušníky o zamýšlených cílech a postupných krocích jak k daným cílům chce české ragby postupně dospět.

Akce se zúčastnil i současný Manažer pro rozvoj a mládež, Daniel Beneš a účastníky také po sociálních sítích pozdravil současný hlavní trenér mužské reprezentace Phil Pretorius z Jižní Afriky.

Zejména rodiče přítomných hráčů akci kvitovali, neboť se v rámci celého dne mohli informovat na různé problémy, které je již dlouho trápí, jako například absence dlouhodobého mládežnického kalendáře v podobě turnajů či utkání nebo na možnosti zahraničního studia či angažmá v zahraničí.

Barbarians Cup a turnaj ORF samotný, provázela velmi příjemná atmosféra a příkladné nasazení mladých ragbistů a ragbistek, což je velmi potěšující směrem k budoucnosti našeho sportu. Poděkování patří všem organizátorům a těm, kteří se na akci podíleli.

O Autorovi

Redakce

Další články autora