Autumn Nations Cup: Ohlasy I

1. prosince 2020 (02:41)

SvětovéZpravodajství

Kouč Smith po porážce od Francie: Lekce, která nás donutí růst

 

29. listopadu 2020 (kráceno a upraveno)

Kouč Azzuri Franco Smith: "Udělali jsme chyby, za které se na této úrovni draze platí. Pokud bereme v úvahu skóre, je to krok zpět, ale takové lekce, jako je ta dnešní, jsou součástí cesty, kterou jsme se vydali. Jsme frustrovaní, ale pokud příští týden ukážeme, že jsme se z porážky s Francií poučili, bude to další krok na naší cestě," řekl na tiskové konferenci na Stade de France po porážce 5:36 ve třetím kole Autumn Nations Cup kouč Franco Smith.

"Francie měla herní plán téměř totožný s naším, založený na kopech. Hráli to lépe než my, byli trpělivější a my jsme kopací bitvu prohráli. Proti Skotsku jsme v této oblasti hry dominovali, ale dnes jsme udělali krok zpět. Nelze ale říci, že jsme se nesnažili o jiné řešení než o ty taktické kopy, snažili jsme se hrát rukama, ", míní jihoafrický trenér Itálie.

"Jsme ve fázi obnovy týmu, dvě třetiny hráčů, kteří dnes byli na hřišti, jsou nováčky. Každý zápas je pro nás velkou výzvou, musíme být realističtí a brát na vědomí, že nelze měřit růst výkonnosti našeho týmu pouze dosaženými výsledky, to může být frustrující. Pracujeme na tom, aby tým vyhrával, ale porážky jsou také součástí procesu, který povede k vytvoření páteře národního týmu pro příštích šest až osm let. Chceme být obtížným soupeřem pro každého," řekl Smith.

Mladí Kohouti budou v Anglii čelit obrovské výzvě

 

30. 11. 2020 David Reyrat (upraveno a kráceno)

Porážkou Itálie získala rezerva Trikolóry právo hrát obtížné finále v Twickenhamu příští neděli. Mládenci zvládli zápas proti Itálii dobře. Nebyla to žádná genialita, ale bylo to efektivní. Pět položení přineslo vysoké vítězství 36:5, pravda, proti slabému italskému týmu.

Představení mělo pro mladé Kohouty dvě tváře. Nejprve zakřiknutou, se ztrátami pro nedostatek automatismů. Pak více vzrušující. "První poločas byl trochu komplikovaný, protože hráči mají málo kolektivních zkušeností a nedovedli vytvořit tlak. Ve druhém poločase se podařilo dobýt 26 bodů, to je perfektní," komentoval po utkání uvolněný Fabien Galthié. "Vybudovat tým v tak krátkém čase je vždy výzva. Prozatím to jde a jsme spokojeni. Ale tím to končí. Slovo satisfakce by tu nebylo na místě.“

Pokud je trenér trochu zdrženlivý, je to proto, že je si plně vědom mise (sebevražda?), která čeká jeho tým příští neděli v Twickenhamu proti Anglii, ve finále Podzimního poháru národů. Je nucen obejít se bez svého původního kádru kvůli absurdnímu kompromisu, zrozenému z bojů mezi federací a profesionálními kluby, který omezil start reprezentantů na tři nominace pro podzim (psali jsme o tom zde, pozn. red.). Les grands Bleus, tak atraktivní na začátku roku, kdy porazil Angličany, Velšany a Iry, spálil svůj kredit.

Jedenácti Francouzům se tak dostalo cti prvního startu za reprezentaci proti Italům! Baptiste Serin a Teddy Thomas dosáhli osudového limitu tří zápasů. Nepojedou na předměstí Londýna. Tým nominovaný do Twickenhamu bude proto ještě nezkušenější a experimentálnější. Trenéři francouzské reprezentace v neděli představili vybraný tým. Je v něm 7 nováčků, 11 s pouze jedním startem, a najít hráče s více než sedmi starty je obtížné, jsou jen dva: vracející se Uini Atonio a Brice Dulin. To mate anglický tisk, který si nenechá ujít příležitost ironizovat svého největšího soupeře, který není schopen představit svůj nejvýkonnější tým pro výkop v rozhodujícím utkání podzimu.

O Autorovi

Redakce

Další články autora