Autumn Nations Cup: Ohlasy II

2. prosince 2020 (18:49)

SvětovéZpravodajství

Evening Standard

Anglie stojí před šancí vyhrát příští neděli v Twickenhamu zahajovací Podzimní pohár národů. Zajistila si finále o první místo sedmým vítězstvím v řadě nad kurážným Walesem, tentokrát to bylo v Llanelli 24:13.

Pětky Henryho Slade a Mako Vunipoly - jeho první za Anglii od roku 2014 - v každém poločase a kopy Owena Farrella dovedly Anglii k vítězství, které mohlo být vyšší, Farrell třikrát minul branku, což Anglii stálo osm bodů. Tým Anglie ukázal o něco větší útočné ambice než v poslední době, ale opět to bylo vítězství postavené na obraně - i když obrana a nebyla zcela na tak surové úrovni, jakou byla minulý víkend proti Irsku.

Dokonce i při porážce byl Wales mnohem lepší, než tomu bylo v poslední době, hrál s větší fyzickou intenzitou. V první půli Anglie vypadala uvolněněji s míčem (uvolněněji než Wales, a uvolněněji než na jaře), offloady lepší a přihrávky uhlazenější. George Ford expandoval jako běžecká hrozba a Owen Farrell a Henry Slade vypadali svobodněji. Anglie si užila 65% držení v první polovině na rozdíl od její defenzivní mistrovské třídy při vítězství nad Irskem minulý týden.

Sir Ian McGeechan, Telegraph

Anglie měla 60 procent míčů, ale udělali s nimi dost málo. Zásluhu na tom mají Velšané. Byli skvělí v defenzivě, byli obrovsky konkurenční v kontaktu, myslím, že to Anglie nečekala.

Steve James, The Sunday Times

Je to skoro, jako by se Wales někde celý rok toulal, ztratil sedm z osmi zápasů. Nepoznáte, co mají v úmyslu hrát, není tu žádné motto nebo mantra. Věděli jste, že Gatlandův tým se pyšnil svou divokou zdatností a tělesností, a Pivacův tým? Kdo ví?

Oliver Brown, Telegraph

135. zápas obou rivalů postrádal duši. Emoce samy o sobě nestačily k odvrácení porážky. Přes všechnu bolest Pivacovy vlády, která se protáhla na sedmou porážku z devíti, byla tu pro Wales určitá úleva, že rozdíl mezi oběma týmy nebyl tak velký, aby byl k vzteku. Přesto je prognóza pro Pivaca chmurná.

Rugbypass

Šéftrenér Anglie Eddie Jones odmítl komentovat výkon francouzského rozhodčího Romaina Poita, prohlásil, že nehodnotí rozhodčí veřejně po zápase. Ale Wales trenér Wayne Pivac se neostýchal vyjádřit svůj názor, řka: "Rozhodčí udělil řadu sankcí za chyby ve mlýnech a v některých případech nesprávně. Pokud pilíř ztratí půdu pod nohama a mlýn jde dolů, je to chyba pilíře. Soupeř z chybně posouzených zhroucení získal šest bodů."

O Autorovi

Redakce

Další články autora