Austrálie a USA pořadateli příštích mistrovství světa

25. května 2022 (22:55)

SvětovéZpravodajství

Nějak nám unikla důležitá zpráva, že 12. května Světová ragbyová rada na svém výročním zasedání v Dublinu jednomyslně schválila pořadatelské země mistrovství světa v příštích letech. Potvrdilo se tak to, o čem se už nějakou dobu spekulovalo, pořadatelství RWC 2007 bylo svěřeno Austrálii a pořadatelství v roce 2031 Spojeným státům. Kromě toho byly určeny země, které budou pořádat ženská mistrovství světa:

2025 Anglie – mistrovství světa žen,

2027 Austrálie – mistrovství světa mužů,

2029 Austrálie – mistrovství světa žen,

2031 USA – mistrovství světa mužů,

2033 USA – mistrovství světa žen.

Jak bylo vrcholným světovým ragbyovým orgánem rozhodnuto již před několika lety, výběr pořadatelských zemí se dělá s dostatečným předstihem, aby se zvolené země mohly na vrcholnou světovou událost řádně připravit.

Předseda World Rugby Sir Bill Beaumont ve svém projevu v Radě řekl: „Dnes jsme schválili tři výjimečné hostitelské země mistrovství světa – Anglii, Austrálii a USA – poskytující bezprecedentní jistotu a jedinečnou příležitost urychlit růst a dopad ragby na celém světě. Je to skvělé pro rugby, pro fanoušky a pro hostitelské země.

„Potvrzení hostitelských lokací je podpořeno novým partnerským přístupem k realizaci akcí, který bude pohánět dlouhodobý, udržitelný rozvoj, a to i v USA a napříč ženským ragby, a umožní tak ragby realizovat jeho globální potenciál na hřišti i mimo něj, což bude znamenat významné sociální a ekonomické přínosy pro hostitelské země.“

„Dnešek je pro ragby mezníkem a pro fanoušky vzrušujícím vývojem. Chtěl bych pogratulovat všem, kteří se podíleli na uskutečnění tohoto snu, neboť se snažíme zajistit skutečně globální sport pro všechny.”

O Autorovi

Redakce

Další články autora