Anglický národní tým proti Kamaz Master

20. listopadu 2021 (14:09)

OstatníZpravodajství

V náhledu: Mako Vunipola jak Burlak na Volze

Neobvyklou reklamní prezentaci ruské automobilky Kamaz a rakouské firmy Red Bull GmbH předvedl anglický národní tým na pláži English Channel – podle našeho kanál La Manche – v rámci soustředění před dnešním utkáním proti aktuálnímu mistru světa Jižní Africe. Přetahoval se s osmitunovým Kamazem-Master. Reportáž Andreje Safonova ze 17. listopadu jsme převzali z ruského vydání magazínu Red Bull.

KAMAZ-master proti anglickým rugbistům – “КАМАЗ-мастер” против регбистов сборной Англии

Autor Andrey Safonov, Автор Андрей Сафонов - Trénink se konal v rámci přípravy národního týmu Anglie na zápas s úřadujícími mistry světa v ragby - reprezentací Jihoafrické republiky.

Cílem tohoto neobvyklého tréninku je zvýšit schopnost každého sportovce odolávat psychické zátěži a extrémní fyzické zátěži, zlepšit kvality týmu a schopnost jednat společně v nestandardních situacích. Před startem soutěže členové národního týmu úplně nechápali, jaký úkol před nimi stojí – kamion před nimi schovali, aby vyvolali efekt překvapení.

Výcvik probíhal na pobřeží Jersey v Lamanšském průlivu. V soutěži byl použit experimentální kapotový nákladní vůz KAMAZ, který dosud existuje v jediném exempláři. Kapotové vozy jsou hlavním trendem rally-raidů posledních let a všichni hlavní konkurenti KAMAZ používají právě takový design vozidel. Za účelem vyhodnocení v porovnání s klasickou konfigurací byla v KAMAZu postavena experimentální „kapotáž“.

Podle mistra závodníka KAMAZ Airata Mardějeva, který řídil auto v tréninku s národním týmem, byl experiment naplánován už loni, ale kvůli pandemii musel být odložen na rok 2021. "Letos se nám i přes všechna omezení podařilo auto do Anglie dodat, přiletěli jsme sami - také to nebylo moc jednoduché, víza jsme dostali až na poslední chvíli," řekl.

Video - klik

Ruský pilot poznamenal, že jedním z hlavních problémů bylo provést výcvik bezpečně: „Pochopil jsem, že kluci ragbisté dělají maximum a nějaký neopatrný pohyb z mé strany by mohl vést ke zranění.“

"Překvapila mě soudržnost týmu," dodal Mardějev. „Nečekal jsem, že začnou auto tahat tak snadno, navzdory písku a vodní jámě, skrz kterou táhli náklaďák. Před cílem jsem dostal povel, abych je zkusil trochu zastavit. Zařadil jsem zpátečku, začal pomalu uvolňovat brzdový pedál, abych začal couvat. A pak došlo k vyvrcholení - celý tým to překvapivě ustál a vůz udržel.

O Autorovi

Redakce

Další články autora