3. kolo Six Nations: Získají Skotové Calcutta Cup?

24. února 2024 (01:18)

SvětovéZpravodajství

 

Irsko v. Wales

Vypadá to, že na Irsko letos nebude nikdo mít, pravděpodobně na tom nic nezmění ani Wales se svým novým omlazeným týmem, byť má za sebou jen velmi těsné porážky 26:27 se Skotskem a 14:16 s Anglií. Ale Velšané na Aviva Stadiu v turnaji nevyhráli od roku 2012 a Irská obrana je nepochybně v tomto ročníku Six Nations nejpevnější, zatím obdržela pouhé dvě pětky. Kouč Andy Farrell se bude muset vyrovnat s tím, že má některé hráče zraněné (Keenan, Ringrose, Henderson), ale to by nemělo fatálně hru týmu ovlivnit. Sázkové portály se shodují na vítězství Irska minimálně o 4 pětky.

Skotsko vs Anglie

Anglie je bez porážky na druhém místě tabulky, Skotsko prohrálo doma s Francií, třebaže jsme byli svědky řádné pětky Gregora Townsenda v závěru utkání, kterou TMO odmítl uznat. Anglie měla zatím relativně slabší soupeře, ale teď narazí na tým, se kterým už v souboji o Calcutta Cup třikrát po sobě prohrála. Skotové mají rozhodně na výhru i letos, ale tipy se značně liší. Někteří experti se přiklánějí k těsné výhře Anglie, jiní zase předpovídají výhru domácích.

Francie v. Itálie

Pro kandidáta na titul mistra světa musí být traumatizující vidět se až na čtvrtém místě tabulky se 4 body a bez bonusu. O to více se bude v neragbyovém kraji v departementu Nord na severu Francie ve Villeneuve-d'Ascq, kde má Lille svůj městský stadion, snažit Itálii zlomit a získat Trofeo Giuseppe Garibaldi - mimochodem autorem plastiky je někdejší vynikající francouzský reprezentant Jean Pierre Rives. I když už Itálie Francii porazila, bylo to však před 11 lety 3. března v Římě, je nepravděpodobné, že by to mohlo dopadnout jinak než vítězstvím Francie. Ale… Francouzi v posledním utkání bez Duponta vypadali jako bez dirigenta, a Lucu na mlýnovce Duponta naprosto nenahradil, mohl by být výsledek daleko těsnější, než na podzimním mistrovství světa, kdy Francie vyhrála 60:7.

O Autorovi

Redakce

Další články autora