2. liga: Prohra, ale s nadějnými momenty

4. března 2024 (13:14)

KlubovéZpravodajství

Havířov 3. března 2024 (text Karel Gaman, foto Josef Koláček) – Vstupní utkání do 2. ligy nově uspořádaných soutěží ČSRU nám sice nevyšlo, ale tým ukázal několik dobrých momentů, které skýtají naději na možné slušné výkony. Otázka však je, jak se tým vyrovná s porážkou na domácím hřišti a jak se podaří v průběhu času odstranit největší nedostatky především v obraně.

Petrovice nás zaskočily, hned v druhé minutě položily a při neustávajícím tlaku přidaly v 6. minutě další pětku a první čtvrtinu utkání zakončily vedením 19:0 po dosažení třetího položení. Hosté pokaždé bodovali po našich technických chybách a nedostatečné obraně.

Hlavní problém nedostatečné obrany spočíval ve špatné orientaci a špatném postavení, Petrovice nás mnohdy přečíslovaly už jen tím, že naše obranné postavení vůbec nereagovalo na rozestavení soupeře, několikrát hosté přečíslovali naše bránící zadní řady už základním rozestavením, byla situace, kdy čtyři hráči soupeřova útoku stáli proti našim dvěma obráncům. Jednou z příčin, jak na to upozornil přihlížející bývalý trenér mládeže Jirka Kuchařík, že si hráči vůbec své postavení nekorigují podle soupeře držícího míč, urputně sledují akci s míčem a nevnímají jiné manévry soupeře. Jsou pak překvapeni atakem početní převahy soupeře.

Zleva: Giorgi Okromelidze, Dominik Kovács, Jan Hlaváč s míčem, muž zápasu Noel Sittek

Po první dvacetiminutovce se obraz hry změnil, našim otrnulo, vyrovnali hru a začali snižovat až na 14:19, a tak také skočil 1. poločas. Ve druhém se naše hra začala přibližovat představám kouče Patrika Kovácse, srovnali jsme hru, dokonce šli do vedení 28:19, jenže v závěrečné desetiminutovce už tým nevydržel se silami, množily se situace, kdy se část hráčů nestíhala vracet a zaujímat obranné postavení, a tak jsme soupeři umožnili částečně nepozorností, částečně slabým skládáním dosáhnout vítězství.

Zleva: Rostislav Plinta, Vincenc Žáček, s míčem Bigenti Tsikarishvili

Pokud tým odstraní nedostatky v organizaci hry, pokud Dan Walek v roli dirigenta hry bude hráče skutečně řídit, pokud se zlepší taktická obrana a hlavně u některých hráčů obrana osobní (byli hráči, kteří za celé utkání složili jednou jedinkrát), bude tým na dobré cestě zaujmout v 2. lize slušné umístění.

Foto Josefa Koláčka ze  zápasu: GALERIE ZONERAMA

Muž zápasu

Noel Sittek

Jak to viděl kouč Patrik Kovács

S průběhem zápasu respektive s hrou týmu jsem spokojen od 20. do 70. minuty. Bohužel jsme zaspali začátek, kdy už ve 3. minutě jsme prohrávali 0:12 po dvou chybách, kterých soupeř stoprocentně využil.

Jinak, co se týče hry, mám výhrady k tomu, že nedržíme dostatečnou hloubku postavení, že se nesnažíme hrát do prostoru, nicméně se to každým zápasem zlepšuje a doufám, že to bude lepší a lepší. Další věc, která nás trápí je, že pokud nemohu hrát já nebo Pavel, není nikdo, kdo by zastoupil nás dva při vhazování z autu a v organizaci a taktice hry roje. Samozřejmě je to věc zkušeností a ty mohou rojníci získat jen hraním.

Děkuji rozhodčímu Fořtovi a děkuji soupeři za hru. Myslím, že na první jarní kolo to byl slušný zápas.