2. liga: Hráli jednotlivci, nehrál tým

14. března 2024 (19:02)

KlubovéZpravodajství

V náhledu: Giorgi Okromelidze zastaven obranou Sokolů. Foto Josef Koláček

Ostrava 10. března 2024 (Text Karel Gaman, foto Josef Koláček) – Domácí Sokolové se podle očekávání pustili do útočné akce, když získali míč z naší chyby a hned ve druhé minutě bodovali, naštěstí pětka neplatila pro dvojí pohyb při pokládání. Co se Ostravským nepovedlo ve 2. minutě, v šesté už jim vyšlo, když po našem odkopu lehce a bez naší reakce prošel Havránek do brankoviště a položil první pětku. Totéž platilo i pro druhou pětku, kterou položil Šípek v 17. minutě, prošel až příliš lehce naší nedostatečně zformovanou a na hrozbu špatně reagující obranou.

Už v těch prvních minutách se zhuštěně projevily problémy, které nás pak provázely po celý zápas. Jednak technické chyby, špatné přihrávky nebo špatné zpracování přihrávek, špatně postavená a adekvátně nereagující obrana. V 9. minutě kopl Havránek trestný kop za naše neuvolnění míče ve skrumáži, když se našemu hráči po skládce nedostalo včasné a důrazné podpory, to byl další problém, který nás v průběhu zápasu trápil.

Jestliže roj v průběhu času začal dominovat ve mlýnech a získávat míče ať už přetlačením nebo po zhroucení ostravské formace, pak útočná formace nedokázala míčů využít. Jednak pro technicky nezvládnuté přihrávky, jednak pro malý důraz, skutečně razantně a v plné rychlosti rozběhnuté útočníky bylo málokdy vidět. A když už se rýsovala nějaká nadějná akce, byla zmařena chybou nebo nedostatečnou podporou. Útočná formace hrála jako jednotlivci, nehrála jako tým. A tak nakonec jediná akce, která měla nějakou gradaci, byla ta pětková v 11. minutě, kdy míč šel bez chyby až na křídlo a zpět do středu pod branku, kde ale dali akci impuls rojníci Dominik Wardas a Noel Sittek, který pětkou herní sekvenci zakončil.

 

Resumé: Zadní řady se neprosadily v útočné fázi pro množství technických chyb a malou odvahu razantně zaútočit, neprosadily se ani v obraně pro špatnou reakci na postavení soupeře a nepředvídavost, a samozřejmě také pro nedostatečné a nedůrazné skládání.

Roj, který byl o třídu lepší útočné formace, nevyužil svého potenciálu, protože mu nefungovala souhra a podpora hráče s míčem, ofload byl v utkání vzácnější než šafrán, rojový postup v podstatě neexistoval.

Celý tým: obrana souhrnně naprostý výbuch, v útočné fázi neschopnost proniknout obrannými řadami soupeře.

Je jasné, že vše se odvíjí od přípravy, pokud se tým nebude připravovat a nacvičovat akce v úplnosti, v ostrém tréninku, nemůže odvádět dobré výkony v zápasech, byť by měl místy velkou převahu jak ve včerejším utkání se Sokolem.


Reakce trenérů

Rob Vann, Sokol Mariánské Hory

Derby je vždy plné dramat, chyb a tlaku na hráče, ale na mě udělal dojem charakter našich kluků, zejména v obraně ve druhém poločase. Tým začíná dávat dohromady pěknou souhru, ale chyběla nám přesnost, zejména při finální přihrávce. Chtěl bych poděkovat havířovským klukům, že dnes udělali divákům pěknou podívanou.

Patrik Kovács, RC Havířov

Zápas byl vyrovnaný, bohužel nás Mariánské Hory přehrávaly ve fázích, kdy dokázaly vystupňovat tempo. My jsme se snažili 20 minut držet Ostravské na jejich polovině a ve dvaadvacítce, bohužel jsme chybami přicházeli o balón nebo jsme byli penalizováni. Na čem musíme zapracovat, je hra útočné řady, která je velice pasivní směrem dopředu. Stručně: Dobré mlýny, horší autová vhazování, špatná obrana.

O Autorovi

Redakce

Další články autora