2. liga: Čtvrtinu zápasu jsme vedli, ale pak se to otočilo

23. září 2020 (00:51)

KlubovéZpravodajství

Naši trenéři nemají mnoho času nazbyt, aby napsali report z utkání, takže abychom naše čtenáře neochudili o informace, čerpali jsme jednak z reportu i fotografií na webu Zlína (fotografie v náhledu i v galerii u článku jsou převzaty z webu RC Zlín), jednak zveřejňujeme článek Martina Ruščina z dnešního internetového vydání Moravskoslezského Deníku.

RC Zlín – RC Havířov 41:25 (22:13)

Pětky 6:3 * KP 4:2 * TK 1:2 * DG 0:0 * Rozhodčí: Kohout – Skaličan, Kevin * ŽK 2:2 (Smiřický, Horák - Filipiak, O.Benčík)

Body Zlína: Juřík 20 (3P,1KP,1TK), Hubáček 5, Sluštík 5, Škrobák 5, Smiřický 4 (2KP), Láník 2 (KP)

Body Havířova: Ogurčák 14 (2P,2KP), Walek 8 (1P,1TK), Kričfalušij 3 (TK)

Havířov: 1 Miarka (58. Murár), 2 O. Benčík (53. Musil), 3 P.Kovács, 4 Macháček, 5 Aberle (69. N. Sittek), 6 Wardas, 7 Kričfalušij, 8 Filipiak – 9 O.Kloda, 10 Walek (46. L. Sittek) – 11 Třaslín, 12 Ogurčák, 13 Barabáš, 14 Hladík (17. Hlaváč) – 15 R. Benčík (66. Plinta), Trenér: Indrák.

(Informace o dosažených bodech, sestavě a střídání jsou čerpány ze zápisu o utkání)

Zlín 20. září 2020 - Naši začali lépe, už ve 2. minutě kopl Dan Walek trestný kop a o 3 minuty později položil pětku, po které Dan Ogurčák proměnil kop na 10:0 pro nás. Ovšem už v 8. minutě domácí snížili, Sluštík po signálu položil a kopáč Smiřický prokopl na 7:10. Ve 12. minutě opět po prohřešku Zlína kopal trestný kop netradičně další Dan, tentokrát Kričfalušij, a zvýšil na 13:7 v náš prospěch.

Mezi 17. a 27. minutou jsme si protrpěli deset minut bez Filipa Filipiaka za ránu pěstí a soupeř po trestném kopu Smiřického a další Juříkově pětce ve 23. minutě otočil na 15:13. Ale to ještě nebylo všechno, ve 32. minutě jsme opět hráli ve čtrnácti, když šel na trestnou lavici Ondřej Benčík, soupeř pak po pětce a trestném kopu zvýšil na 22:13.

Ve druhé půli nastala fáze hry, kdy nás domácí získali značnou převahu, zatlačili nás do obrany a z převahy vytěžili ve dvacetiminutovce mezi 47. až 67. minutou tři pětky a celkem 19 bodů a také rozhodující náskok na 41:13. Mužem zápasu byl nepochybně zlínský Denis Juřík, který položil 3 pětky, trestný kop a kop po pětce.

Teprve v závěru zápasu jaksi povolila disciplína domácích, dočkali se dvou žlutých karet za opakované přestupky mužstva a ve třinácti neudrželi náš tlak a museli se stáhnout do svého obranného území. Naši pak dokonale využili soupeřova oslabení a Dan Ogurčák položil v 78. a 80. minutě po pětce a také proměnil jeden kop po pětce. Tak náš tým stáhl debaklově vypadající výsledek na přijatelnějších 25:41.

Ragbisté začleňují mladé, takže opět prohráli

22. září 2020 Martin Ruščin

Ne, ne. Letos skutečně nebudou výsledky v mistrovské soutěži pro havířovský ragbyový klub prioritní.

Slezané se vydali cestou výrazného omlazení svého druholigového kádru, šanci proto dostává nová generace hráčů, takže ani ve Zlíně, proti mnohem zkušenějšímu a vyzrálejšímu soupeři, to na nějaké body nevypadalo.

„Kluky ale musím pochválit. Dvě třetiny zápasu jsme hráli s útokem, který má věkový průměr osmnáct a půl let. Kluci se s tím rvali statečně, s jejich výkonem můžu být spokojen, byť výsledek tomu moc neodpovídá,“ uznal trenér mužstva Pavel Indrák.

Z nastoupené cesty ale Havířované ustoupit nehodlají, protože kdy jindy by se na ni měli vydat? Zkrácená podzimní sezona k tomu přímo vybízí, navíc se nesestupuje. „Už před sezonou jsme říkali, že zabudovávání mladých do kádru je cesta na dva roky, a my ji prostě musíme dokončit. Navíc si myslím, že určitou kvalitu máme, a poslední bychom skončit nemuseli. Když to řeknu lidově – mladí potřebují hrát a dostávat na prd… Jedině tak se mezi muži otrkají a každý podobný zápas je herně posune,“ vykládá Indrák.

Havířovští mladíci tak logicky na mnohem zkušenější Zlín nestačili, i proto, že hráli v oslabení kvůli žlutým kartám a Zlín měl i fyzickou převahu. „Bylo tam dvacet třicet kilo ve prospěch soupeře, kluci to ale nahrazovali rychlostí a agresivitou. Opravdu jsem z toho neměl špatný dojem. Musíme jen vydržet,“ zakončil Indrák.