1. liga: I když se na hlavu stavěli, nevyhráli

27. září 2020 (13:05)

DomácíZpravodajství

Náhledový obrázek z utkání RC Praga v. Tatra Smíchov Petr Skála

ČR 25. 9. 2020 (ps/man) - Stejný průběh jako nedávné derby Sparta - Praga 21:20 mělo další metropolitní derby Praga - Tatra. Praga vedla v prvním poločase 14:5, ale těsně před změnou stran Tatra snížila na rozdíl dvou bodů, když Lukáš Honner kopal po druhém položení hostů kop po pětce nadvakrát, neboť při jeho nevydařeném kopu předčasně vyběhl jeden hráč Pragy.

Druhý poločas už měli v rukou hosté, kteří ke dvěma pětkám z první půl přidali další čtyři. Průběh zápasu ovlivnil vjezd sanitky na hřiště pro zraněné hráče, ale nikdo nepředpokládal, že ošetření na trávníku a nakládání zraněných bude trvat 25 minut.

"Není nic horšího než v průběhu utkání za deště a ještě při nízké teplotě, jaká tu na vysočanském hřišti panovala, pokračovat po skoro půlhodině, kdy se nehrálo, ve hře. Utkání mělo být, když se nepodařilo  pro zajištění zdraví hráčů ukončeno s platným výsledkem, který byl v tu dobu na ukazateli skóre, když byla hra přerušena," řekl po utkání bývalý reprezentant a opora Pragy Jan Šonka.

Níže fotografie Petra Skály

Přelouč jako jediný tým, který odehrál všechna utkání, prohrál v Říčanech bez diváků v ochozech na pětky 2:4. Říčanské hlavní hřiště nezapřelo, že je bývalým rybníkem a po vydatných lijácích se zaplnilo vodou, hrálo s proto na hřišti vedlejším, ale i tam bylo obtížné pohybovat se kvůli podmáčenému terénu. Přelouč stále získává zkušenosti, zápasy nevzdává, naopak působí favoritům problémy a často má v utkáních i více ze hry. Ale v Říčanech si favorizovaní domácí udrželi kontrolu nad vývojem zápasu a také se nehodlali spokojit s pouhými čtyřmi body, v poslední minutě položili čtvrtou pětku a získali bonus.

foto Jiří Koliš, převzato z webu Říčan

V Brně Slavia podlehla Dragonu na pětky 1:5, Dragon si vychutnal slabšího soupeře hrál agresivně a naplno rozjel svůj pětkostroj už v prvním poločase, kdy si třemi pětkami s konverzemi vybudoval solidní náskok 21:0. Vítězstvím si Dragon vylepšil postavení v tabulce a dočasně je dokonce na 4. místě.

Zápas Vyškov - Sparta byl odložen kvůli na covid onemocnělému hráči Sparty.

Výsledky a tabulky zde a zde

O Autorovi

Redakce

Další články autora