1. liga finišuje

5. října 2019 (22:24)

DomácíZpravodajství

(ČR 5.10.2019 ps / man) Ragbyová první liga jde do finiše. Zápasy předposledního kola nadstavbové části pořádně zamotaly pořadím v tabulce od třetího do pátého místa. Nakonec to neměla jednoduché ani neporazitelná Sparta, která ještě ve druhém poločase na hřišti Tatry prohrávala 5:15, ale během poslední dvaceti minut zápasu stačila otočit skóre a čtyřmi pětkami vyhrát 31:15.

Náhledový obrázek Petr Skála

Nečekaný výsledek se zrodil i v Říčanech, kde středočeský klub hostil Pragu, které se do té doby moc nedařilo. Nakonec Pražané za silného větru a v dešti vyhráli nad Říčany 24:14 a rázem se probojovali na třetí místo v tabulce.

Senzací se stal výsledek z jihomoravského derby Vyškov - Dragon Brno 14:15. Brňané totiž  v nadstavbové části poprvé vyhráli, ale i tak stále uzavírají pořadí.

Otázka je, co se vlastně ve Vyškově stalo, domácí si totiž plně uvědomovali důležitost utkání a potřebu vyhrát, svou šanci však promarnili. Potřebovali udržet své třetí místo, aby v semifinále nenarazili na Spartu a dostali relativně snadnějšího soupeře. Tak nyní budou muset v posledním kole na Spartě neskutečně zabrat, aby si zachránili semifinále, ale porazit favorita, který prochází soutěží bez jediné porážky, se zdá jako utopie.

Jak jsme psali po osmém ligovém kole, potvrzuje se, že závěrečná dvě kola nadstavby budou nadmíru napínavá a téměř se nedá odhadnout, kdo na jakém místě do semifinále postoupí. Jisté je, že na úkor Vyškova se do semifinále mohou dostat Říčany, které sice hrají v posledním kole v Brně, ale pokud u Dragonu nejde o náhlý vzestup výkonnosti o třídu, ale jen o momentální vzepětí v jihomoravském derby, měly by Říčany vyhrát a možná i zamotat pořadí. Kdyby totiž Pragovka doma porazila Tatru, a ta nezískala žádný bonus, mohly by dokonce Říčany obsadit 3. místo.