Miniples Na Kopečku

20. února 2024 (02:35)

Společenské akce a události

Covidové roky přerušily sérii klubových plesů, kterým se dostalo pořadového čísla a přídomku ples XXI. století, ten poslední v lednu 2020 měl číslo 17. K číslování se výkonný výbor klubu uchýlil poté, co nebylo v silách ani pamětníků klubové plesy uspořádané ve 20. Století spočítat. Po čtyřleté odmlce se letos plesu chtiví členové a rodičovský výbor v zastoupení rodičů naší drobotiny rozhodli uspořádat ples bez čísla, jako jakousi generálku na řádný ples, který se chystá na příští rok. „Gala ples“ s názvem 18. ples XXI. století s očekávanou velkou účastí členů a hostů by měl proběhnout v některém z větších sálů v Havířově nebo okolí.

Horní Suchá 17. 2. 2024 (Text Petr Basel, foto Radomír Révay) – Miniples rodičů a přátel Rugby Clubu Havířov proběhl v restauraci Na Kopečku v Horní Suché od 18 hodin, ale zahájen byl až o hodinu později, neboť se hosté scházeli postupně až do 19. hodiny. Teprve poté jsme ples oficiálně zahájili uvítáním s krátkým proslovem a vystoupením zpěvačky Renáty Hanákové. Poté se již začal plnit taneční parket a nezůstal prázdný až do ranních hodin.

Mezi osmou a devátou hodinou byla podávána večeře, kterou obstaral pokrm, kterým je místní restaurace vyhlášená v celém Havířově a okolí, tedy grilované vepřové koleno. Dále měli hosté k dispozici Peklo, kde prodávaly tácky s domácími jednohubkami, alko a nealko nápoje naše čertice Zlatka Pernická s Ivankou Plintovou a Vendulou Tománkovou.

Zajímavou atrakcí a příjemným zpestřením plesu byl fotokoutek plný žertovných a ragbyových předmětů a také tematických hlášek, kde si mohli všichni účastníci pořídit fotky jednak na své telefony, tak i přímo na místě tištěné. Fotokoutek přivezla a nainstalovala paní Pokorná, maminka našeho hráče týmu U8 Matyáše.

Losování bohaté tomboly, která čítala 55 cen, bylo stanoveno na 23,00. Po vylosování tomboly následovala dražba dvou artefaktů spojených s RC Havířov. Prvním byl klubový dres podepsaný hráči a hráčkami družstev U6, U8, U10 a U12. Vyvolávací cena byla stanovena na tisícovku a po kratší přetahované jej nakonec vydražil pan Šumpich za krásné tři tisícovky. Ještě větší bitva se nakonec strhla o druhý artefakt, kterým byl obraz namalovaný a věnovaný Iljou Koniecznym, jinak tatínkem našeho hráče týmu U12 Borise. Také zde byla stanovena vyvolávací cena tisíc korun a nakonec jej po lítém boji vydražil Petr Basel prostřednictvím Ondry Václavka za 4600 Kč.

Zpestřením večera byly taneční soutěže. Nejprve byla vyhlášena soutěž párů v tanci s ragbyovou šiškou. Do soutěže se přihlásilo 14 párů. Do finále se probojovaly tři páry. Kubalovi jr., Kokindovi a za pořadatele Petr Basel s Ivankou Plintovou. Finále pak bylo dlouho vyrovnané, střídaly se taneční styly a nikdo nechtěl vypadnout. Nakonec tedy došlo k vyhlášení vítěze na základě kvality předváděných tanečních kreací a po zásluze vyhráli Kokindovi.

Druhá soutěž byl klasický židličkový tanec párů, kdy na začátku bylo 13 židlí a tedy opět 14 párů. Střídavě si sedali pánové a dámy a postupně v každém kole vypadl jeden pár. Až ve finálovém kole zůstali Petr s Ivankou proti mladým účastníkům z Albrechtic. Ve finálovém kole bojovaly o poslední židli dámy a zde se jasně projevila Ivančina převaha získaná léty strávenými na ragbyovém hřišti, vyhráli tedy Ivanka s Petrem.

Po tombole a dražbě byl na pořadu o půlnoci společný zpěv naší klubové hymny. Po půlnoci pokračovala volná zábava. Někteří hosté, s pracovními či jinými nedělními povinnostmi se pomalu rozcházeli, nicméně spousta hostů zůstala až do konce, ten byl nakonec pro obrovský zájem posunut z druhé na třetí hodinu ranní. Z toho je patrno, že většině hostů ples velmi rychle utekl, tedy jasná známka dobré zábavy, což také dokládají nedělní reakce hostů.

Jako pořadatele jsme moc rádi, že se všichni dobře bavili a podařilo se navázat na přerušenou tradici klubových plesů. Proto bychom chtěli příští rok uspořádat oficiální velký klubový ples ve větším sále, tak abychom se sešli v hojnějším počtu.

Poděkování sponzorům plesu

Plesový výbor velmi rád děkuje všem sponzorům, kteří pomohli sestavit zajímavou tombolu. Jedná se společnosti RT Torax, Phoenix Illuminati, CMN Ostrava, MRO Auto, RECA, Penzion u Popelků, Terno Firek (Tomáš Štubňa), Optik Aquila (Milan Havel), Taxi Nonstop (Láďa Devátý), Coctail Bar Havířov, Iris Club Havířov, Pojišťovna Kooperativa, Filip Navrátil makléř Generali Česká, Salon Perla, Klára Kokindová, Ilja Konieczny, agentura Svatba jako sen paní Pokorné, restaurace U Příborů, Fofr Pizza Havířov, Kadeřnický salon Renata Nagyova, Auto Kelly, Tomáš Rett, Vaše Taxi, Jan Voráček, Včelařství Heczko, Vento Bohemia, Radim Galuszka, tiskárna Finidr, Akvahelp Bazény, Václav Štrincl, Stolařství Svoboda, Daniel Tobiáš, Spadia.

A také děkuje personálu restaurace Na Kopečku za vzornou obsluhu a členům organizačního výboru za přípravu akce. Jmenovitě Vlastovi Tržickému, Zlatce Pernické, Ivance Plintové, Ondrovi Kubalovi, Kláře Kokindové a Petru Baslovi.

O Autorovi

Redakce

Další články autora