Mikuláš přijde 4. prosince

24. listopadu 2021 (11:15)

Společenské akce a události

Havířov – S tím Mikulášem to u nás v klubu bylo vždy jak s manželkou poručíka Colomba, vždy se o něm mluvilo, čekalo se na něho, ale nikdy ho nikdo v klubu neviděl. Až konečně v roce 2019 klub napsal stížnost na příslušné oddělení v nebi a poslal ji prostřednictvím Společnosti SpaceX a jejího květnového projektu Starlink na nebesa. Odpověď přišla obratem, nejsme prý nic z toho, čeho je Mikuláš patronem (námořníků, obchodníků, dětí, lukostřelců, lékárníků, právníků, studentů a vězňů), takže k nám Mikuláš zase nebude vyslán. Odvolali jsme se a nakonec naše odvolání bylo uznáno, nadílka je přece pro děti, a ty jsou pod mikulášskou patronací.

A tak v prosinci 2019 k nám vůbec poprvé svatý Mikuláš doprovázen jedním andílkem a dvěma čerty zavítal. A přišel i v loňském roce, kdy měl jako pomocníka čertici, naděloval netradičně na hřišti při sportovním odpoledni.

Letos se mikulášská nadílka vrací do malé tělocvičny sportovní haly Slávie s tradičním programem, což je nadílka – ale za odměnu ve formě zpěvu nebo říkánky či básničky – a pak už budou následovat různé soutěže pro jednotlivce i dvojice (dítě-rodič) a tradiční soutěž pro rodiče. Vše bude oceněno a všichni budou odměněni, a když už bude Mikulášův pytel prázdný, bude vše v 15:45 ukončeno.

V rámci Mikuláše ovšem budou muset být dodržena anticovidová pravidla a každý host by si měl sebou do tělocvičny vzít přezůvky nebo návleky na boty.

Každý návštěvník by si mohl vzít i pár peněz na dobrovolné vstupné.

O Autorovi

Redakce

Další články autora